Yazı Detayı
11 Mayıs 2018 - Cuma 17:21
 
Vezirköprü'de Tarım Seferberliği
Mehmet Kuzubaş
mehmetkuzubas@karadenizhaber.com.tr
 
 

Vezirköprü Belediyesi Büyükşehir yasasından sonra Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin peşinden tarım komisyonu kurmuş bu komisyon marifetiyle ilçe tarımında seferberlik ilan etmiştir.

 


Geçen hafta Orman Genel Müdürlüğün'den aldığı gelir getirici ceviz,dut,ıhlamur,kızılcık gibi kırk bin fidan dağıtan belediye bu haftada  iki yüz çiftçiye yüz altmış bin adet kavun,karpuz,domates,biber,patlıcan gibi sebze fidesi dağıtmıştır.


Gene geçen hafta on örnek çiftçiye çilek yetiştirmek için gerekli fide ve malzemeleri vermiştir.

 


Belediye yirmi dekar alana sera yaparak fidelerin tohumunu Samsun Büyükşehir Belediyesin'den alarak kendi serasında yetiştirmiştir.


Gelecek günlerde iki bin beş yüz metreküplük soğuk hava deposu ve sebze meyve hali temelini atacak olan belediye çiftçiye hizmette durmak yok yola devam demektedir.

 


Sene başında hayvancılığın yaş yem ihtiyacını karşılamak için yonca,fiğ,korulga gibi yem bitki tohumu dağıtılmıştır. 


Vezirköprü'de nohut,fasulye gibi bakliyat tohumu dağıtılmış geçen sene çok güzel verim alınmıştır.Bu yıl çiftçilerimize on ton civarında nohut,fasulye tohumu dağıtılmıştır.


Vezirköprü Belediye'si İl Tarım Müdürlüğün'den teknik elamanlardan çiftçimizi eğitmek için seminerler düzenlemiştir. 

 


Görüştüğümüz  Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis bizim nüfusumuzun büyük bölümü tarımla uğraşmaktadır çiftçilerimizin ürün çeşitliliği yönünden her konuda yanındayız dedi.

 
Etiketler: Vezirköprü'de, Tarım, Seferberliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı