Yazı Detayı
30 Ağustos 2018 - Perşembe 10:28
 
VAH ANADOLU AJANSI VAH...
Mehmet Kuzubaş
mehmetkuzubas@karadenizhaber.com.tr
 
 

Birileri gidiyor Karadeniz Araştırma Enstitüsü  Müdürüne sitem ediyor. Çarşamba, Haftada şubeniz var Vezirköprü  de niye yok diyor. 


Vezirköprü de takriben 150 bin dekar arazi sulu tarıma geçiyor Devlet trilyonlarca para harcayarak bu ilçeye sulama sistemini getirdi. 


Ancak  sulu tarımla ilgili neçiftcide bilgi  birikimi  var nede altyapı hazır. 


Karadeniz Araştırma Enstitüsü müdürü de Allah selamet versin diyor ki Tamam kardeşim yer gösterim bir şubede vezirköprü açalım hem orta Karadeniz'in Amasya Tokat Kastamonu gibi iklimi ve arazi yapısı vezirköprü'ye benzediği için aynı lokasyonda.

Vezirköprü'de bu tesis açarsak tarımın ileri gitmesi için özellikle Mısır ve bakliyat Gibi meyvecilik Gibi konularda Çiftçi'nin önünü açmış oluruz hangi ülkenin hem de yöre çiftçisine ciddi manada ihtiyacını gidermiş oluruz yaptığımız araştırmalarla tohum geliştirme konusunda çiftçimize yardımcı oluruz.  Der.


Bunun üzerine konu belediye başkanına gidiyor belediye başkanı da çok iyi fikir hemen uygulamaya geçelim der,  ancak münasip bir kamu arazisi lazımdır. Şu andaki bahsi geçen arazi Karadeniz Araştırma Enstitüsü ile gösterilir uygun olduğu kanaatine varılır . belediye Meclisi'nden de karar canım katılarak prosüdür yerime getirilir. 


Bu projeyi hazırlayanlar Yöre Çiftçi sinden teşekkür beklemektedir.  Evet Elli dekar araziye çok güzel bir tarım araştırma estirğsü kurulacak yöredeki 25 30 kişiye istihdam sağlanacak,  Hem de vezirköprü çiftçisinin önü açılacak ilkel Tarım yerine modern tarım öğrenilecek Belki bu sayede Vezirköprü'de göç duracak. 


 Ancak her yerde olduğu gibi o köyde de provokatör mu diyelim uyanık mı diyelim birileri çıkıyor ortalığı velveleye vererek gelecek hizmet değil de ellerindeki çok kıymetli varlıkların alınmış gibi vatandaşı toplayıp provokatörlük yapıyorlar. 


 Şu anda bahsedilen 50 dönüm arazinin O kişilere yıllık getirisi gübre mazot da Bedava olsa Taş çatlasın 20 ila 30.000 TL bununla bırakın Bir köyün adamının geçirmesini bir aile dahi geçinemez Halbuki o köyden aşçısıdır,  bekçisidir Hem orada çalışarak hem de oradan gördüklerini kendi arasında uygulayarak birçok insan faydalanmış olacaktır. 

 

Biz bir taraftan vezirköprü'ye bir devlet hizmeti gelmiyor diye sitem ederken Bir taraftan da ayağımıza gelmiş hizmeti hem de hizmet ilçenin önüne sıcak hizmeti düşman gibi yaptırmamak için elimizden geleni yapacağımızı vaat ediyoruz hem devletin Anadolu Ajansı hem de yerel anlıyorum Belediye Başkanı yıpratmak ilçeye hizmet gelmesinden daha önemli(!) 


Varın bu işin aslını Siz çözün ancak şahsi menfaatleri için binlerce insanın istifade edeceği bir hizmeti engelleyenleri Cenabı hakka havale ediyorum vesselam.

 
Etiketler: VAH, ANADOLU, AJANSI, VAH...,
Yorumlar
Haber Yazılımı