Yazı Detayı
15 Ocak 2019 - Salı 15:15
 
UZAYLI MEHMET ÖZHASEKİ
Kenan Bayram
kenanbayram@karadenizhaber.com.tr
 
 

Mikro milliyetçilik tohumları Ankara’ya 2014 yerel seçimlerinde MANSUR YAVAŞ’ın  bu adaylığıyla chp den atılmıştı.

Bir nebze başarılı olundu da. 2014 seçimlerinde şunu öğrendi Chp kurmayları sağ seçmenin oyunu almadan Ankara’da seçim alınamayacağını öğrenmişlerdi.

Aslında sol cenah seçmenler hiçbir zaman Mansur beyin adaylığını tabandan, tavana kabul etmiyorlardı ama Ak Partiyi anca içerden bir birlerine düşürürseler başarılı olacaklardı, buda sağ seçmenin oyuydu.

Evet yıllar, yılları kovaladı yine bir seçim arifesine girildi. 2014 yılında serpilen tohumlar fidan olmuştu adı da (İYİ) parti olarak karşımıza çıktı.

24 HAZİRAN 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde iyi parti barajı aşmıştı.

Ama unuttukları bir şey vardı MHP (ülkücüler) Sayın DEVLET BAHÇELİ ve kurmayları oyunu gördü memleket bekası olarak algıladı karşılıksız destek vererek Cumhur ittifakında başarıya kavuşulmuştu.

31 Mart 2019 yerel seçimlerde de bu başarı devam edilmeliydi. Karşı tarafta boş durmadı onlarda top yekûn birleştiler.

Ankara’da Ak Parti adayı Sayın Mehmet ÖZHASEKİ’nin ismi açıklanmadan daha 2014 yılında serptikleri tohumları ve fitneyi devreye sokmalıydılar (ÖZHASEKİ Kayserili gitsin Kayseri’den adaylığını koysun, Ankara’da ne işi var, Kayserililer hiç sevmezmiş) gibi tek ağızdan çıkmışçasına dedikoduları devreye soktular muhalefet olan Ankaralı arkadaşımızla seçim sohbeti yaparken inanmazsınız belki hepsi sırayla bu lafları gerek görsel basından gerek kişilerden ezberlemişler bu şekilde tartışmaya başlıyorlar.) 

Bende Ankara’yı 25 yıl yöneten MELİH beyin Ankaralı olmadığını şimdiye kadar sorun değildi de şimdi niye sorun ediyorsunuz dediğimde cevap veremiyorlar.

Akıllarınca Mansur Beyi savunduklarını söyleyemiyorlar?

Mehmet ÖZHASEKİ başkanın Ankara’ya bir şans olduğu ve de Kayseri’de neler yaptıklarını bilmeyenler internetten Google girsin ve yaptıkları hizmetleri araştırmalarını tavsiye ederim.

Ankara’yı Chp aldığında kimse unutmasın ki 150.000 kişiye dolaylı yoldan iş veren Ankara Büyükşehir Belediyesi  kardeşlerimi işlerinden  mahrum edecekler ve mağdur olacaklardır.

Mehmet başkan devamlı projeleriyle süreci götürmeye çalışıyor, karşı taraf karamalarla ve asılsız dedikodularla süreci sürdürüyorlar.

Yürekleri varsa istedikleri kanalda Mansur YAVAŞ ve Mehmet ÖZHASEKİ projelerini ve kendi yapacaklarını karşılıklı anlatsınlar halk ona göre ikna olsun

Ankara uzaydan da gelse hizmetin kralı için Mehmet ÖZHASEKİ diyecek…..!

 
Etiketler: UZAYLI, MEHMET, ÖZHASEKİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı