Yazı Detayı
08 Mayıs 2018 - Salı 08:30
 
SİNOP KİMİNLE YOLA DEVAM ETMELİ ?
İlyas Özdemir
ilyasozdemir@karadenizhaber.com.tr
 
 

SİNOP KİMİNLE YOLA DEVAM ETMELİ..

 

  1991 Yılında Rahmetli Kadir Bozkurt ile siyasetle tanıştık..Akaryakıt istasyonumuz parti binası gibi çalıştı..Bu dönem bizim askerlik dönemlerimize gelmişti..

 


     Aile büyüklerimiz gece gündüz çalışarak o dönem Doğru Yol Partisinin üç millet vekilini alınmasını sağlamışlar ve Çerkezlik ten aile bağlarımız olan Merhum Kadir Bozkurt ta ayancık köy hizmetleri şantiye sorumlusu iken..Sinop millet vekili oldu..

 


    Rahmetli vatandaşla millet vekili değil de bir abi kardeş ilişkisini kurdu..Sık aralıklarla il e ve ilçelere gelir..Kimin düğünü cenazesi olsa orada bulunmaya çalışırdı..

 


  Biz siyaseti bu büyüklerimizden gördük ve insanlara nasıl faydalı olunabileceğini öğrendik..Rahmetli kadir beyin 2003 yılında vefatı ile parti çöküntü yaşadı..moral motivasyon kalmadı..

 


  2003 yılında Demokrat parti ilçe başkanlığına getirildim..Yaklaşık altı yıl yönetim arkadaşlarımla birlikte bir şeyler yapmaya çalıştık..Tabi siyasetin havası Ankara’dan esmesi lazım..Yerelde siz ne yaparsanız yapın bir şeyleri değiştiremezsiniz..

 


   2009 yılında yerel seçimlerin gelmesi ile birlikte Demokrat parti ilçe teşkilatı olarak siyasi görüşü bize yakın olan Ak parti belediye başkanına içimizden bir encümen vermek suretiyle destek olduk..Belediye seçimlerinde başarı sağlandı ve bizim içimizden bir yönetim arkadaşımızda encümen oldu..


   2010 Yılında Samsun millet vekili ve Bakan Mustafa Demir İl başkanlığının bina açma töreninde birkaç belediye başkanını ve beni Ak parti saflarına rozet takarak dahil etti..


  Bizi sayın Bakan rozet takarak davet etti ama ilçe teşkilatı nezaketen bizi arayıp size bakan rozet taktı buyurun gelin bir çay içelim de kayıt işleminizi yapalım diyemedi..Çünkü İlyas Özdemir iyi kötü siyaseti bilir,bunu partiye alırsak yarın bir gün ayağımıza dolaşır mantığı doğdu..


  Biz çocuk yaştan beri aile şirketi olarak çalıştık ve kendi koltuğumuzu yaptık..Birilerinin vereceği koltuğa da ihtiyacımız yok..
  Ben o koltuklara oturursam oturuyor desinler diye oturmam..Herkesin derdi ile dertlenirim..Bazıları gibi biz öyle ufak işlere bakmıyoruz..veya o konuyu bilmiyorum diye vatandaşı kapıdan çeviremem..Ben o koltukta oturuyor isem benim çalıştığım vekil benim önerdiğim 70 oranında vatandaşın işini görmek zorunda..Bunu başaramaz isem eğer koltukları meşgul etmenin bir manası yoktur bana göre..

 


  Yıllarca Sinop siyasetini takip ederim..mevcut  millet vekilimiz Sayın Nazım Maviş bana rahmetli kadir Bozkurt u hatırlattı ve ona kendimi onun kadar yakın htim..Oysa Nazım bey i seçilmeden az bir süre önce tanıdım..Daha önce sosyal medya haricinde yüz yüze görüştüğümüz olmadı..

 


   Millet vekili her söylenileni yüzde yüz yapar diye bir şart yoktur..Benim için önemli olan samimi olması ve içten olmasıdır..Nazım bey de bu özellikleri ve daha fazlasının olduğunu ben görebiliyorum..

 


   Sayın Nazım Maviş millet vekili olduktan sonra hemen yatırım işlerine odaklandı..Herkes zannetti ki teşkilatlarla oynayacak..kendi grubunu kuracak..O asli görevinin hizmet etmek olduğunu ve kendi teşkilatı ile çekişme içine girip onlarla kavga ederek süresini doldurmak istemedi..

 


   İlimize ve ilçelerimize çeşitli zamanlar da Bakanlarımızı getirerek konuyu yerinde incelemelerini sağladı ve hizmetin çabuk gelmesini sağladı.. 

 


  Bana soracak olunursanız.. Nazım beyin bu kalan yatırımların bitirilmesi ve çalışmaların sekteye uğramaması için bir dönem  daha millet vekilliği yapması ilimizin ve ilçelerimizin menfaatine olacaktır..Nazım beyin daha önceden meclisi tanıması ve burada olan vekil ve Bakanlarla istişare içinde olması bizim için bir avantaj olmuştur..

 


  Diğer aday adaylarına da kötü diyemem..hepsi bizim arkadaşlarımız..Yeni aday arkadaşların alması gereken yol var tabiî ki..Mevcut adayın avantajı..her şeyi öğrenmiş ve hizmetlerin ne kadar nereye verildiğini..verileceğini bilmesidir..

 


  Geçtiğimiz seçim dönemlerinde Ak parti iki sıfır alamadı..Bu dönemde iki sıfır alacağını düşünmek yersiz olur bana göre..Alınması içim çok mücadele edilmesi lazım..Bu mücadeleyi yapacak teşkilat kalmadı bana göre..Yani metal yorgunluğu teşkilatlarda var..

 


   Teşkilatlar sayın Cumhur Başkanının arkasına sığınarak seçim almaya alıştılar..Bu seçim bana göre biraz daha çetin geçecek..Geçtiğimiz seçimlere göre iki kat daha fazla çalışılması lazımdır..

 


  24 Haziranda yapılacak seçimlerin Ülkemize milletimize ve Sinop ili ve ilçelerine hayırlar getirmesini temenni ederim..

 
Etiketler: SİNOP, KİMİNLE, YOLA, DEVAM, ETMELİ, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı