Yazı Detayı
09 Nisan 2019 - Salı 22:09
 
SEÇİMLERDE ORGANİZE İŞLER Mİ VAR?
Fatih Kaplan
fatihkaplan@karadenizhaber.com.tr
 
 

SEÇİMLERDE ORGANİZE İŞLER Mİ VAR?

 

   Yerel seçimlerin üzerinden neredeyse on gün geçti. Seçimlerde kazandığı kesinleşen yerlerde verilen mazbataların ardından seçilenler görevlerine başladılar. 

 

Fakat ülke gündemini meşgul eden İstanbul’daki seçim sonuçları oldu ve olmaya da devam ediyor. Peki, ülke gündemini bu kadar meşgul ederken taraflar ne yapıyor ve milletine hangi gerekçeleri sunuyor?

 

 KAZANDIĞINI İDDİA EDEN NE DİYOR?

 

  Seçimi kazandığını ilan eden bir taraf var ki birkaç girişimden sonra bugünlerde mağdur rolünü oynamaya ve “Bu benim hakkım illa vermelisiniz.

 

Eğer vermezseniz sizi Avrupa ve Amerika şöyle yapar böyle yapar, bunun sonucuna katlanamazsınız, dolar tavan yapar. Ülke ekonomik buhrana girer.” Vs. gibi sözler edildiğini bizler de sizlerle beraber takip ettik ediyoruz.

 

   Haklı olabilirler mi? 

   Ne kadar haklıdırlar bilemem. Bunun sonucunu oylar yeniden sayıldığında göreceğiz. 

Fakat bu partinin seçim sonuçları üzerinden halkı galeyana getirmesi, sokak eylemlerini başlatmak için fitili ateşleme girişimleri, devletimizi de dışarıya şikâyet etme hastalığından vaz geçmesi gerektiğini bir kez daha hatırlatmakta fayda vardır. 

 

Diye düşünüyorum. Ki, eğer haklı iseler ve seçimlerin yeniden yapılmasına karar verilirse kazanan tarafın korkacak bir tarafı yoktur diye zannediyorum. 

 

Yok, yine sandıktan korkuyorlarsa yaptıkları Anıtkabir ziyaretlerinde ve açıklamalarında toplumu germe girişimlerinde bir art niyet aramalı mıyız? Bilemiyorum.

 

    SEÇİMDE “ORGANİZE SUÇLAR VAR” DİYE İDDİA EDEN TARAF NE DİYOR?

 

  Adalet ve Kalkınma Partisinin gerek sözcüleri gerekse yerel yöneticileri ellerinde deliller olduğundan bahsediyor ve bunların sonucunda seçimlerin tekrar yapılmasını isteyeceklerini dillendiriyorlar.

 

  İşte bu noktada Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın: Devlet Bahçeli’nin seçimlerden önce gündeme taşıdığı bir nokta dikkatlerden kaçmıyor. Sayın Bahçeli ne demişti: 

 

“Seçimlerden sonra Fetö’nün siyasi ayağı ortaya çıkarılmalıdır.” Evet, eğer bu işler ‘Organize işler’ olarak tespit edilebiliyor ve seçimlere bu oranda müdahale edilebiliyorsa artık Fetö sempatizanları falanca vekilin adamı, filanca makam sahibinin yakını diye ayırt edilmeden gereken yapılmalıdır.

 

  Bu işlerde de seçime giren tarafların değil seçimlere müdahale edenlerin kabahati vardır.

 

   FETÖ NE DİYOR?

 

   “Sekiz aylık emeği mahvettiniz. Sıfır yazmakta neyin nesidir. Bütün bir emeği çöpe attınız.” Diye açıklama yapan bir örgüt mensubunun açıklamaları da ortadayken, milletimiz bugün karar verilse ve seçimi kimin kazandığı açıklansa bile oy veren tüm taraflar bu konudan rahatsız olacaktır.

 

  YAPILMASI GEREKEN NEDİR?

  On gün önce sandıklarda yarışan tarafların sandığa tekrar başvurup çıkan sonuca razı olmaktan başka çare var mıdır?

 

 MİLLLET NE DERSE O OLUR!

 
 
Etiketler: SEÇİMLERDE, ORGANİZE, İŞLER, Mİ, VAR?,
Yorumlar
Haber Yazılımı