Yazı Detayı
20 Mayıs 2019 - Pazartesi 09:30
 
MİLLİ RUH- MİLLİ MÜCADELE VE MİLLİYETSİZLER
Fatih Kaplan
fatihkaplan@karadenizhaber.com.tr
 
 

Milli ruhumuz nerede? Yüce Başbuğ Atatürk’ün de söylediği gibi işte o ruh “damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur!” 

  İşte Sultan Alparslan’ın Anadolu’nun kapılarını açtığında söylediği bir söz bugün kulaklarımızda çınlıyor. “ size öyle bir yurt aldım ki, ebediyen sizlerin olacaktır!” diyen Sultan Alparslan’dan bugüne kadar bu topraklarda mücadele hiç bitmedi. Buna genel olarak Haçla- Hilalin kavgası diyoruz. Hilal her zaman tek bir kılıkta ve tek bir gaye ile dünyada ve topraklarımızda yerini alıp mücadelesini sürdürürken. Haç ve Haçın gölgesinde toplananlar şeytanın girebileceği her türlü şekle girmekten çekinmediler-çekinmiyorlar.

  Her şeyin olup bitti denildiği, her kesin mağlup olarak gördüğü Yüce Türk Milletinin de tarih sahnesinden silinmek üzere olduğu bir dönemde ise yine onun asil evlatları sahneye çıkmış, onun canına namusuna göz diken tüm güçleri bu kutsal topraklardan silip atmıştır. Tarihte ilk defa dünyada bağımsız bir Türk devletinin kalmadığı o dönemlerde bağımsızlık ateşini yakan o inanmışlar ordusu bugüne değin ayakta kalan ve tüm dünyada mazlumların umut ışığı olan Türkiye Cumhuriyeti Devletini kurmayı başarmışlardır.

  O günlerde karşılaştıkları engeller sadece dış güçler değil, yüzyıllarca bu topraklarda yaşayıp milletin kanını emen kan emiciler de Milli Mücadelemizin önüne durmaktan geri durmamışlardır.

  Bu milleti toprakların asker-amele olarak kullanmayı adet edinenler hepsi birlikte yine bu milletin sırtına hançer saplamaktan zevk almışlardır. Paradan başka bir değer tanımayan, millete kendini, ‘efendi-bey’ olarak gösteren bu güruh milletimize her türlü aşağılamayı ve tehdidi yapmaktan geri durmamış topraklarımıza göz dikenleri de kendi elleriyle bu topraklara davet etmişlerdir. Dün Yunana alkış çalanlar bugün İngiliz’in oyunlarına piyon olmaktan kendilerini alamamaktadırlar.

  Dün, bize kast edenleri bizler bugün yine sahneye bekliyoruz. Hiçbir piyonu önümüze çıkarıp bizimle kaçak güreşmesinler. Eğer kendilerine güveniyorlarsa buyursunlar gelsinler.

  O gün yine tekrar hem Sultan Alparslan’ın hem de Atatürk’ün evlatlarının kimler olduğunu göreceklerdir!

  Milli mücadelemiz, Milli ruhu yaşayan ve yaşatanlara kutlu olsun.

 
Etiketler: MİLLİ, RUH-, MİLLİ, MÜCADELE, VE, MİLLİYETSİZLER,
Yorumlar
Haber Yazılımı