Yazı Detayı
28 Ocak 2019 - Pazartesi 10:37
 
KEYİFLİ MAÇ GÜZEL SONUÇ
Abdullah Güler
a.guler@karadenizhaber.com.tr
 
 

Bayburtsporumuz kazanmaya devam ediyor. 2. Devrenin ilk maçı olan 1461 Trabzon galibiyetinden sonra Fatsa Belediyesporu’ da mağlup eden temsilcimiz bu hafta itibari ile ligi domine etmiş durumdadır.  

 

Hedeflenen puanlar toplandı ve toplanmaya devam ediyor.  Bu aralar ise spor camiasının Bayburtspor ’ u  yenilmeyen takım olarak anması bizleri fazlası ile mutlu etti. 

 

Tabiî ki başarımızı hazmedemeyen bir kesimde her türlü algı oyununu oynamaya devam ediyor. Ama bilmeleri gereken bir durum var ‘Futbol bir algı oyunu değildir, bilgi oyunudur ‘

 

Ferruh Özgün hocamız Fatsa karşısına ideal ilkonbiri ile çıktı. Rakibi kendi sahasında tutacak şekilde baskılı başladık. Top bizde iken hızlı ve tempolu oynadık. Rüzgâra rağmen bu mücadeleyi ve baskıyı artıran temsilcimiz zorda olsa pozisyon bulmaya başardı. 

 

Dakikalar 20’ yi gösterdiğinde  Selçuk Kaban’ın ortasında Serdar Eylik klas bir şekilde vurarak takımımızı öne geçirdi. Fatsa Belediyespor’ un hocasının ve bazı oyuncularının maç başında tahrik ederek maçı lehine çevirme çalışmasını ise gülerek izledik.

 

Tabii ki unuttukları bir dipnot vardı ; lider takımın camiası böyle basit tahriklere ödün vermezdi.  Rakip takımın ilk yarıda yaptığı tek olumlu hareketi ise  duran toplar ve korner atışları ile pozisyon üretmek oldu.

 

İkinci devreye rüzgârı da arkasına alan temsilcimiz artık sahadan galip ayrılacağını rakibe htirdi.  Oyunun her anında ne yapması gerektiğini çok iyi bilen, konsantre ve organize olan ekibimiz seyir zevki yüksek bir müsabaka izletti. 

 

Serdar Eylik’ in yükselen formu ise gözlerden kaçmadı. Fark yaratan orta sahamız kusursuz oynadı. Yeni transferimiz Emre Bayram’ ın sonradan oyuna girerek takıma katkı yapması ve bunu gol ile sonuçlandırması ise tam not aldı. 

 

Diğer yeni transferimiz Yunus Özdemir’ in kısa süre izlemiş olsak bile iyi kumaş olduğunu bu maç da görebildik.

 

Disiplin ve özveri şampiyonluğun kilidi. Oyuncularımız ise bu kilidi başarı ile çözdüler.

 

Tarihi başarının yakalanmasına çok az kaldı.

 

Maçı izleyen taraftarların tamamı gibi ben de takımın oyunundan memnun kaldım. İstikrarlı kemik kadro ile istikrarlı oyuncu performansı ile yolumuza namağlup devam eden takımımızı anlatmaya kelimeler yetmez. Bizlere yaşattıkları ve yaşatacakları tarihi başarı için binlerce kez teşekkür ediyoruz.

 

Bunu söylemek gerçek den keyif veriyor ;

 

Bayburt Gol Gol Gol

Şampiyonluk Geliyor !

 
Etiketler: KEYİFLİ, MAÇ, GÜZEL, SONUÇ,
Yorumlar
Haber Yazılımı