Yazı Detayı
05 Kasım 2018 - Pazartesi 13:41
 
KALE GİBİSİN BE ALİŞAN ŞEKER
Abdullah Güler
a.guler@karadenizhaber.com.tr
 
 

Bayburt sporumuzun namağlup şekilde gurup lideri olarak devam etmesi bizleri fazlası ile mutlu ediyor. Artık alınan güzel sonuçlarla birlikte; “sırada ki gelsin” havasındayız. Ne yapalım yıllardır, hiç bu kadar keyifli bir şekilde lige başlayamamıştık.. Bunu tatmak gerçekten çok güzel. Bu keyfin yanı sıra asıl mutluluk ise takım olma yolunda kısa sürede alınan mesafe. Her ne kadar rahat bir galibiyet alamasak da puan cetvelindeki yerimizi namağlup şekilde sağlamlaştırmamız mutluluk kaynağımız oldu..

Maça Gelince ;

Yorgun Diyarbekirspor, liderden çekiniyor, kendisine güveni olmayan görüntü ile maça başlayan Bayburt spor ise rakibin golüyle soğuk ter atmaya başlıyordu.

Defansımızın arkasına atılan tehlikeli toplar ve kalecimizle karşı karşıya kalınan pozisyonlar.. Üstelik karşımızda oyunu tahrik etme ve soğutma konusunda profesyonel bir oyuncu topluluğu var. Neler oluyor derken  tamda 45+ da gelen gol ile 'Biz Bitti Demeden Bitmez' heyecanını yaşatan kurtlar sahne alıyor.

 

İkinci yarı ise sahadaki futbol daha çok karşılıklı ataklarla başlamıştı. Biz kaçırdıkça rakip pozisyon buluyordu. Kalecimiz Alişan Şeker ise bunlara geçit vermeyerek maçın kahramanı olacağının sinyalini vermişti bile. O kurtardıkça Bayburt spor pozisyon buluyor ve sonunda, beklediğimiz gol duran toptan, Serdar Eylik’in ayağından geliyordu.

 

Savaşlarda kentlerin en stratejik bölgesi eskiden kalelerdi. Futbolda da 3 direkli kale zapt edilmesi gereken en önemli bölgedir. “ Kale düşerse şehir düşer ! "

 

Alişan Düşmedi takımı da düşmedi.

 

Alınan galibiyet ile beraber lider şekilde yoluna devam eden teknik heyet ve takımı kutluyorum.

 

RAKİPLERİMİZ NAMAĞLUP TAKIMI YENME GÜDÜSÜYLE OYNAYACAKTIR

 

2 haftalık zorlu deplasman periyotu başlarken rakipler kendi puanlarından öte namağlup takımı yenme güdüsü ile maça çıkacakları kesin. ' Yenilmeyen takım yoktur. Bizle oynamayan takım vardır ' diyerek maç başlıkları atacaklardır. İnşallah bu güdününde üstesinden gelerek sorunsuz şekilde yolumuza devam ederiz.

 

Saygılarımla

 
Etiketler: KALE, GİBİSİN, BE, ALİŞAN, ŞEKER,
Yorumlar
Haber Yazılımı