Yazı Detayı
11 Şubat 2020 - Salı 15:04
 
HAYAT VE İŞ STRESİMİZ…
Mehmet Bilgin
m.bilgin@karadenizhaber.com.tr
 
 

Yaşadığımız hayatı boyunca doğduk, bebek olduk,  büyüdük, okula gittik, okullardan mezun olduk, mesleğimize uygun işe başladık. Kendimiz için, ailemiz için gelecek planları yapmaya başladığımız, hayallerimizi iyice şekillendirdiğimiz, yaşadığımız hayatımızın en güzel döneminde daha önce hiç bilmediğimiz hiç anlamlandıramadığımız yeni bir kavramla karşılaştık. “İş stresi”...

 

Yaşadığımız hayatta günümüz dünyasının koşturmacasında iş hayatı zamanımızın çoğunu geçirdiğimiz yer olmakla birlikte strese en çok maruz kaldığımız etki alanlarındaki yerlerden de biri. İş yetiştirme telaşı, her zaman bir adım daha ileriye gitmek için verilen uğraşlar derken koca bir stres topunun içinde buluyoruz kendimizi.

 

Ve ne olduğunu anlayamadığımız bir hayatın içinde nedenlerini sorgulayacak konumda buluyoruz kendimizi…

 

Dijitalleşen gelişen dünya derken iş stresini en aza indirmek için her geçen gün bildiğimizin dışında pek çok yenilikler ortaya çıkıyor. Daha fazla sosyalleşen ofisler, daha esnek çalışma saatleri ve dijital iş yerleri gibi. Kendimize daha fazla vakit ayırarak daha çok spor yapmak, tatilleri zamanında ve iyi değerlendirmek, yediklerimize dikkat etmek de bunların içinde sayılabilir. Ancak acaba hiç düşündük mü bu koşturmacada hayatımızda ne kadarını kendimize, ailemize, arkadaşlarımıza ayırıyoruz? Bunun için ne kadar uğraşlar veriyoruz? Yoksa bu hayatın koşturmacasına kendimizi kaptırmışız bir oraya bir buraya savrulup gidiyor muyuz?

 

İşte bu durumda yaşadığımız her anımızın tadını çıkartmak ta bizim elimizde. Yaşadığımız hayat ne kadar zor olsa da bu andan haz almak ta bir o kadar bizim elimizde. Bunun için hayat koşturmacamızda kendimize sorun ettiklerimizi bir kenara bıraksak????

 

Yaşamımız beki çok daha renkli geçecek. Ne dersiniz? Sorun ederek yaşadığımız hayatımızı kendimize ve çevremize zehir etmenin, her şeyi sorun etmenin ne anlamı var? Hayatımız zaten kendi akışında akıp gitmiyor mu? Bunların sebeplerine indiğimizde kendimizi daha fazla derinliklere atmaya gerek yok. En büyük zenginliğimiz yaşadığımız her tatlı anın tadını çıkarabilmektir.

 

Sağlıklı huzurlu hayatlarınız olsun

Esen kalınız..

 
Etiketler: HAYAT, VE, İŞ, STRESİMİZ…,
Yorumlar
Haber Yazılımı