Yazı Detayı
13 Haziran 2019 - Perşembe 11:17
 
DÜŞMEYE GÖR!!..
Mehmet Bilgin
m.bilgin@karadenizhaber.com.tr
 
 

Akraba, Eş, dost, arkadaş evlatlarımız sofra başında belli olmazlar iyi günde belli olmazlar.

 

Düşmeye gör diye bir tabir vardır çok anlamlı bulurum bu söz Dostluk, fedakarlık, muhabbet "zor günümde, sıkıntılı vaktinde" kendini gösterir.

 

Acaba etrafımızdaki kişilere baktığımızda kaçımız bizim iyi günümüzdeki yaşantımızdan sonra zor duruma düşünce etrafımızda aynı şekilde kenetlenmelerini sürdürürler hiç düşündünüz mü?

 

En yakınınızdan başlayarak acaba benimde başıma sıkıntılı bir zaman dilimi gelse eşim ne düşünür annem babam ne düşünür evlatlarım ne düşünür nasıl tepki gösterirler diye düşünmeden edemiyoruz.

 

Durumumuz iyiyken ki davranışlarını acaba sıkıntılı dönemlerimde de aynısını gösterirler mi diye sık sık düşüncelere dalıyorum…

 

Acaba benim geçmiş zaman diliminde her zaman yanlarında olduğum ailem neler yapacaklar?

 

Bana karşı davranışları nasıl olacak yaşadığımız hayatımızın menfaate dayalı bir hayat olup olmadığını böyle günlerde gösterebilecekler mi?

 

Bu sınavı başarı ile geçecekler mi?

 

Pek çoğumuz yaşadığımız hayatımızda dönem dönem sıkıntılar yaşamışızdır.

 

Daha somut örnek verecek olursak ayda hayatımızı devam ettirdiğimiz paranın yarısı kadarıyla yaşantımızı devam ettirmeye çalışsak ilk önce etrafımızdan ne gibi tepkiler gelir hiç düşündünüz mü?

 

Ayda iki üç kere dışarıda yemeğe giden birisi ayda hiç yemeğe çıkamayacak noktaya gelse neler olacak yada evimizde kendimizin eşimizin evladımızın ayrı ayrı araçları olsa bu araçlardan sadece bende araç kalacak diğerlerini sıkıntılarımızıı geçirmek için satacağız dersek ne gibi tepki gösterecekler?

 

Yada evde her konuda alınacak her şeyi aldığımızda bundan sonra da çok hesap kitap yaparak bir şeyi almaya karar verdiğimizde bu manada örnekleri çoğaltmak mümkündür.

 

Zaman zaman çevremizde duyuyoruz görüyorum bu tür yaşantılarda bu yüzden pek çok ailelerde ciddi sıkıntılar yaşandığına şahit oluyoruz…

 

Görüyoruz duyuyoruz biliyoruz…

 

Acaba sizlerde hiç düşündünüz mü böyle bir durum yaşadığınızda ailenizden başlayarak ne gibi tepki alacağınızı?

 

Sağlıklı huzurlu günleriniz olsun…

 

Esen kalınız

 
Etiketler: DÜŞMEYE, GÖR!!..,
Yorumlar
Haber Yazılımı