Yazı Detayı
03 Aralık 2018 - Pazartesi 10:59
 
BU LİGİN BEYİ BAYBURTSPOR
Abdullah Güler
a.guler@karadenizhaber.com.tr
 
 

Sezon başında her şeyi özetleyen bir cümle söylemiştik ‘MÜCADELE ‘ 

Bu camia zorluklara rağmen bahsetmiş olduğumuz mücadelesini  her kulvarda göstererek tarihi başarılara imza atmaya devam ediyor. Şuandan itibaren de kros yapmalarında fayda olacağını düşünüyorum. Önümüzde duran yol haritasını en iyi şekilde analiz etmeliyiz. Yani açık arazide hep beraberce uzun mesafe koşmak…

Bey olmayı hak ettik

Sezona kümede kalma parolası ile başlayan Bayburtspor geride kalan 15 hafta sonunda ligi zirvede götürüyor. Üstelik bu başarısını namağlup şekilde en çok puan toplayan takım olarak devam ettirmesi bu ligin “Bey” i benim ünvanını kendisine yakıştırmış oldu. Ligin en az gol yiyen takımı olarak da ayrı bir ünvanı haftalardır zaten gurur köşemizde duruyor. Ben şunu çok iyi anladım ki oyuncularımızın hepsi ortak değer kavramlarına sahip, aynı hedefe odaklanmış ve karakterli  kişilikleri bulunuyor. Birbirini iyi tanıyan ve şehir kültürünü sahiplenmiş ekip her zaman başarılı olur. Bu kadronun Bayburtspor’u bu  iyi günlerden daha sonra da tarihi günlere götüreceğini de düşünmüyor değilim. Bunu da söylerken umarak değil de inanarak söylüyorum…

Gurubumuzdaki bazı takımların başarımızı kabul etmeyişlerini haykırmalarını ise anlamış değilim.

İstikrar

Ferruh Özgün hocamız çok doğru yaparak elindeki hazır ideal kadroyu iyi kullandı ve kullanmaya da devam ediyor.   Ayrıca iletişim olarak da önceki hocamıza nazaran bayağı yol almış olması bizleri ayrıca sevindiriyor.  

Ne iş yaparsanız yapın ortaklarınız, paydaşlarınız, taraftarlarınız, rakipleriniz, ilgili alanınızdaki kurum çalışanlarınız vardır ve bunların tümü sizin paydaşınızdır. Eğer tüm bu gurupları takımın bir parçası yaparsanız, verimliliğiniz artar. Bir kulübün başkanından, teknik direktöründen, yardımcı antrenöründen, futbolcusuna kadar herkesin birbiriyle iyi anlaşması iyi iletişim halinde olması gereklidir. Aksi halde birbirini anlayamayan, sağlıklı iletişim kuramayan bireyler sadece futbolda değil hiçbir platformda başarı elde edemez. 

Çorum Maçı Sonrası

Mağduru çok güzel oynadılar. Oyuncularının tribüne bakarak el kol hareketleri yapması. Yedek kalecilerinin bunu abartması, oyun içerisinde gizli saklı oyuncularımıza ağzı alınmayacak küfürleri !

Hangisini anlatsam.

Sonrada seyirci niye galayana geldi?  O kadar boş konuşun ki

Bayburtspor camiası, bu tahriklerinize kulak asmayacaktır.

Kısa Mesaj

Bal ligi temsilcimizde ligin üzerinde performans sergileyen genç bir oyuncu var.

Değerlendirmekte fayda var. Sultan Aktuğ

 

 
Etiketler: BU, LİGİN, BEYİ, BAYBURTSPOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı