Yazı Detayı
16 Nisan 2019 - Salı 22:41
 
BİZİM OLMAYAN BİZİMKİLER VE BİZ
Fatih Kaplan
fatihkaplan@karadenizhaber.com.tr
 
 

BİZİM OLMAYAN BİZİMKİLER VE BİZ

 

 

 Ülkemizde ve dünyada bizi ilgilendiren o kadar çok olay ve gelişme var ki. Fakat bizi ilgilendiren bu olaylara tabiri caizse “Fransız kalanlar” var. 

 

Bizi ilgilendiren olaylara vurdumduymaz olanlar bizi ilgilendiremeyen bazı olaylar veya bizi zor durumda bırakacak bazı gelişmeler karşısında öyle bir tepki veriyorlar ki, işte o anda milletimiz diyor ki; “ Bu bizden değil!”

 

  Mesela “Bizim olmayan bizimkiler” doğu Türkistan’ın nerede olduğunu, orada neler yaşandığını hiç bilmezler veya onların orada olanlardan haberi bile yoktur.

 

  Her hangi bir İslam coğrafyasında her hangi bir mabet yakılsa, yıkılsa onların kılı kıpırdamaz.

 

  Öz kardeşlerimizin toprakları talan edilse, gece yarısı evlerine baskınlar yapılsa, çocuklar evlerinden sürülse, vatan evlatları da cephelerde şehit edilse yine onlar için hayatta değişen hiçbir şey olmayacaktır.

 

  Bize emanet edilen gençliğimi uyuşturucu bataklığında can çekişse, lise düzeyindeki çocuklarımız ellerinde sigarayla dolansa ve her geçen gün gençliğimiz her hangi bir bağımlılığın içinde kahrolsa onlar yine bunlara kafa yormazlar.

 

  Onların kedisinin tırnağı bizim tüm değerlerimizden üstündür!

 

  Peki, ne yapmak lazımdır?

 

  Bu toprağın insanın ayını ülkü ve amaçlar doğrultusunda birleştiremediğimiz sürece bu topraklarda ve dünyada milletimize hizmet etmiş sayılmayız. 

Bu hedefler için de elimizde bir rehber vardır. O da kendini “Türk hissedenlerin” ortak paydası olarak kurulan Türkiye Cumhuriyetidir.

 

  Hep beraber ayrışmadan, devletimiz ve milletimiz için çalışmalıyız. Fakat bu çalışma önce milli birliği sağlamak yolunda olmalıdır. 

 

Milletimiz için sanatçı, edebiyatçı, fabrikatör, işçi, öğretmen, öğrenci, üretici, tüketici…olmadıktan- olamadıktan sonra bir adım ileriye gitme şansımız var mıdır?

 

  Yüzyıllardır dünyaya yön ve nizam vermiş bir milletin torunları olarak içinde bulunduğumuz girdaptan bir an önce çıkmak ve birbirimize kenetlenip milletimiz için üretmek zorundayız.

 

Hiçbir milleti taklit etmeden, özümüzü kaybetmeden, kendimizi aşağılamadan, gece gündüz çalışmak ve yıllar önce bizlere gösterilen yüce hedeflere ulaşmak zorundayız.

 

  Yüce önder Mustafa Kemal Atatürk’ünde belirttiği gibi “muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur.”

 

  İşte o asil kan harekete geçince önümüzde hiç kimse duramayacak ve “Bizim olmayan bizimkiler” de aramızdan sessizce ayrılacaklardır.

 
Etiketler: BİZİM, OLMAYAN, BİZİMKİLER, VE, BİZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı