Haber Detayı
01 Ekim 2018 - Pazartesi 10:12
 
Yorgun kafayla bu kadar
Abdullah GÜLER yazdı...
SPOR Haberi
Yorgun kafayla bu kadar

Bayburtsporumuz bu hafta ligin en zorlu maçlarından birini oynadı diyebiliriz. Tamamen oyun yapımıza ters gelen bir rakip ile karşılaştık. Halide Edip Adıvar takımı skoru alabilmek adına maça daha istekli ve saldırgan bir şekilde başlayan taraf oldu.

 

Takım olarak topun arkasına geçip savunma yapan ve aynı zamanda aynı şekilde baskı yapan bir oyun ortaya koydular. Dirençli ve sağlam kondisyon yüklüydüler. Orta saha futbolcusu 15 numaralı oyuncu Emre Turan da arkadaşlarına uygun şekilde tam bir orkestra şefi gibi hem oynayarak hem de oynatarak bizlere zorlu dakikalar yaşatmasını bildiler.


Neredeyse ilk 45 dakikanın bizim sol, rakibin ise sağ tarafında oynanması ise enteresandı. İlk devre top o bölgeden bir türlü çıkamadı. Sanki rakip ile aynı taktiği uyguluyorduk.


Bizim takıma gelince; geçen hafta içerde oynadığımız Gölcük maçının ilk yarım saatinden eser yoktu. Haydar Deniz hatalı pas atma rekoru kırdı. Feyyaz Aydil kendi halinde oynadı ve görevini yapamadı. Selçuk Kaban'ın ise katkısı yine ortada idi. Gol bölgesine sarı-siyah formalı oyuncu görmekte zorluk çektik. Topa daha çok sahip olmak istedik ama asıl felaket topu kaptıktan sonra başladı, boşa çıkan yok, topsuz bindiren yok, şut çeken yok...


Aslında Erol ile Emre Hasan Balcı rakibi çözmüşlerdi. Keşke arkadaşlarına da anlatsaydılar. Ya da arkadaşları onları izleseydi. İşte o zaman daha farklı sonuç alabilirdik. 


Hocamızın kemik kadroyu oluşturması ve üzerinde oynamamasını beğendim. İstikrarda başarı vardır. Hocamızın başarıya odaklı bir yapıda olması da ayrıca sevindirici.


Yanında oturttuğu oyunculara daha çok dakika vererek güvenmesi gerekiyor. 'Erken Teşhis Hayat Kurtarır' 


Sonuç:


Ben bu hafta alınan bir puana sevindim. Çünkü kafa olarak çok yorgun bir takımımız vardı. Hafta içerisindeki olaylar herkesi etkiledi. Neyse ki en az hasarla atlattık. Bu yorgunluğu yaşatanlara hakkımızı bizde helal ediyoruz. Yeter ki başka yorgunluklar yaşatmasınlar bizlere.


Teşekkür


Bayburt'un yeni radyosu UNİ FM ailesine nazik davetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Cuma günü çok güzel bir program gerçekleştirdik. Gerçekten spor namına çok güzel projeleri bulunuyor. Bu projelerde beni de aralarında görmek istediklerini belirttiler. Katkımız olursa ne mutlu bize.

Kaynak: (KH) - KaradenizHaber Editör: Karadeniz Haber
Etiketler: Yorgun, kafayla, bu, kadar,
Yorumlar
Haber Yazılımı