Haber Detayı
22 Temmuz 2019 - Pazartesi 09:56 Bu haber 2674 kez okundu
 
YENİ HASTANELERDE ESKİ KAFALAR...
Fatih KAPLAN yazdı...
GÜNDEM Haberi
YENİ HASTANELERDE ESKİ KAFALAR...

Bir vatandaşımızın yaşadıklarını onun dilinden yazalım:
 

   “Hava kan gibi sıcaktı. ‘Yeni Hastanede bulunan Diş protez bölümüne’ sevk için gittim. Gittim ama hava sıcak mı sıcak ateş atıyor. Fakat yeni hastanenin önüne varınca göğsüm bir başka kabardı. Önünde dalgalanan bayrak öyle mükemmeldi ki, inanın hastanede bulunan herkesin elini öpesim geldi. (Sonradan yaşayacaklarımı bilmeden!) Ne de olsa hakim bir tepeye, Akıllı! Hastanemizin önüne dikilmişti. Hatta hastanemizin açılışını Sayın Sağlık bakanı yapmış o gün ilçemizde böyle bir hastaneye kavuştuğu için devletimle bir başka övünmüş, “milletim adına devletime ne kadar teşekkür etsem azdır.” Diyerek de çok defalar söylemiştim. Çünkü artık her şey eskisi gibi olmayacak yeni hastanelerle beraber yeni beyinler ve mükemmel insanlar da bizlere hizmet edecekti. Neden? Çünkü devletimizin en başındaki Sayın Cumhurbaşkanımız diyordu ki; “Artık bürokrasiyi tarihe gömeceğiz. Milletimiz devletin kapısında mazlum olmayacak. İşi zorlaşmayacak..!” Eh ben de devletime güveniyor seviyordum. O da bana güvendiği için hastanesini şehrin dışına yapıyordu. Zira ben ona zarar vermez “öf demeden” yolunu çiğnerdim.

 

   Diş servisinin bulunduğu bölüme gidip birkaç aydır sürekli yaptığım gibi evladımın kimliğini uzattım ve sevk için evrak istedim. El cevap: “hastanın gelmesi lazım!” Neden? El cevap: “artık öyle karar alındı!” şimdiye kadar böyle bir şey yoktu? El cevap: “geçen de bir hasta yakınını sevk ettiler ama o kişi Tokat’a başka hasta götürmüş. Yönetim karar aldı bundan sonra böyle!” neyse görevli memuru fazla zorlamadım nitekim o da emir kuluydu.

 

  İmza yetkilisi olanın yanına gidip durumu anlattım ve rica ettim. Dedim ki; “ bu uygulamadan haberim yoktu. Haberim olsa evladımı getirirdim bundan sonra o olmadan gelirsem imzalamayın. Beni bu sıcakta şehrin öbür ucuna yollamayın…” ne desem kâr etmedi. Tek cevap: “Ben sorumluluk alamam!”  (Nasıl bir sorumluluk aldığını ben hâlâ çözebilmiş değilim…)

 

   Hastaneden çıktım gözüm bayrağa dikildi! Üçkağıtçı yerine konulmak bir insanın nasıl zoruna gidiyormuş! O zaman anladım. Dedim bu bayrak bizim se bizim uğradığımız zulüm nedir?  Yine öf demeden yola düştüm ve hastamı getirdim. Gerekli evrakı yaptırdım. Fakat gözden kaçan bir şey vardı? Getirdiğim hastanın kim olduğunu hatta evladım olup olmadığın bile bilemediler. Zira kimliğinde resim bile yoktu.

 

  İkinci gelişimden sonra da aklıma bazı sorular takıldı:

 

 Bu yöntem milletiyle devleti birbirine düşman etmek için mi yapıldı?

 

  Millete böyle eziyet ettiklerinden Devletimizin büyüklerinin haberi var mıdır? Olsa ne yaparlar? Milletini kapı kapı dolanan Sayın Valimiz ve Çalışkan Kaymakamımızın haberi olsa bu olaya ne derler?

 

  Velev ki bir vatandaş hata yaptı. O bir kişi yüzünden tüm millete ceza vermek eski despot dönem yöntemi değil midir?

 

  Bu uygulama eskiden Fetöcülerin millete eziyet etmek ve milleti devletten soğutmak istediği yönteme benzemiyor mu?

 

  Acaba burada da onlardan kalma kişiler var da, millete eziyet etmekten zevk mi alıyorlar?

 

  Girişteki bayrağı bu işleri kamufle etmek için mi kullanıyorlar? Bu eziyet değilse nedir?

 

  Hastaneler yeni olsa da kafalar değişmedikten sonra yeni hastaneye gerek var mıdır?

 

 Burada nasıl bir sorumluluk alıyorlar?

 

   Bir kağıtla açıklama yapmakla kendilerine göre hallolan iş, millete nasıl bir eziyet veriyor farkındalar mı?

 

  Bunların bu taktiği doğuda milleti devletten soğutmak isteyen terör örgütleriyle veya devletin üniformasını  giyip millete kurşun atanların arasında bir fark var mıdır...?”

 

  Diyerek sözlerini tamamladı Adem oğlu…

 

 Bizde sözlerimizi Karakoç’un şiiriyle tamamlayalım:

 

Avrat yeğin sayrı, benim karnım aç,
Keyf için gelmedik bura tohdur beğ.
Fukara harcından yaz da bir ilaç,
Olsun derdimize çare tohdur beğ.

Kaynak: (KH) - KaradenizHaber Editör: Karadeniz Haber
Etiketler: YENİ, HASTANELERDE, ESKİ, KAFALAR...,
Yorumlar
Haber Yazılımı