Haber Detayı
11 Ekim 2018 - Perşembe 10:40
 
YILPORT SAMSUNSPOR’UN MASKOTU ÇAKIR
YILPORT SAMSUNSPOR’UN MASKOTU ÇAKIR
SPOR Haberi
YILPORT SAMSUNSPOR’UN MASKOTU ÇAKIR

Yılport Samsunspor’un iç saha maçlarında kullanacağı yeni maskotu Çakır oldu.Yılport Samsunspor’un maskotu Çakır, Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne ait tramvayda vatandaşları cumartesi günü kendi evimizde oynayacağımız Gaziantepspor maçına davet etti. Çakır daha sonra Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ne (OMÜ) giderek öğrencilerle sohbet etti.

 

 

'YILPORT  SAMSUNSPOR’A RENK KATACAK'


Samsun’da düzenlenen Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nda resmi maskotu olan Çakır, Yılport  Samsunspor’un da maskotu oldu.

 

 

Çakır’ın kasketindeki 8 köşe ile Samsun halkının vatanseverlik, yiğitlik, mertlik, cömertlik, delikanlılık, alçakgönüllülük, dürüstlük ve misafirperverlik özelliklerini taşırken Çarşamba ilçesine özgü ‘yumurta topuk’ ayakkabısıyla da hem şehrin hem de Yılport  Samsunspor’un tanıtımına katkı sağlayacak.

 

 

'ARTIK KULÜBÜMÜZÜN MASKOTU VARDI'


Maskot hakkında bilgi veren Yılport Samsunspor Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Gürkan, “2017 Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat oyunlarında Çakır maskotumuzdu.

 

 

Devam eden süreçte de Yılport Samsunspor kulübü olarak, Çakır artık kulübümüzün maskotu oldu. Federasyondan gerekli izinler alındı. Çakır artık Samsun’daki iç sahalarda aktif olarak sahada görev yapacak” diye konuştu.

Kaynak: (KH) - KaradenizHaber Editör: Karadeniz Haber
Etiketler: YILPORT, SAMSUNSPOR’UN, MASKOTU, ÇAKIR,
Yorumlar
Haber Yazılımı