Haber Detayı
06 Haziran 2019 - Perşembe 20:22
 
ULUSAL ENDÜSTRİYEL KENEVİR ÇALIŞTAYI
Uğur YAZICI yazdı...
SAMSUN Haberi
ULUSAL ENDÜSTRİYEL KENEVİR ÇALIŞTAYI

Mart ayı içerisinde yoğun bir katılımla gerçekleştirilen bölgesel endüstriyel kenevir çalıştayı sonrası Haziran ayı içerinde gerçekleşecek olan ulusal kenevir çalıştayı sayesinde kamu, yatırımcı,üretici bir araya gelecek ve bu sayede endüstriyel kenevirin üretimi,işlenmesi,ara ve ana ürünlere dönüştürülmesi konularında yol haritası çizilmiş olacak bir tarafta Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü, Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve üretici diğer tarafta ise sektöre ilgi duyan sanayici ve yatırımcı iki gün sürecek çalıştay da bir araya gelecek.  

 

Endüstriyel kenevir çalıştayı ikinci günü Vezirköprü ilçemizde gerçekleşecek yatırımcı ve sektör ilgilileri üretimi yerinde incelecek yatırım ve işleme için ilçemize alıcı bir göz atacaklar.

 

Bizlerde ev sahibi Vezirköprü Belediyesi olarak bu konuda üretici ve yatırımcıya her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. 

 

Eminim ki kısa bir süre içerisinde Vezirköprü belediyesi , ismi ne olursa olsun ister sanayi bölgesi deyin ister endüstriyel  kenevir sanayi bölgesi yer sorununu çözecek ilçemizin ve yatırımcının önünü açacaktır. 

 

78 halk desteği ve çalışkan bir Belediye Başkanı ve ekibi ilçemize bu kazanımları sağlayacaktır.  

 

Unutmayalım ki ilk yatırımı alacak bölge bu konuda cazibe merkezi olacak yatırımcıları toplayacaktır.


Ulusal Endüstriyel Kenevir Çalıştayı şimdiden Ülkemize ve İlçemize Hayırlı Uğurlu  Olsun.


Saygılarımla.

Kaynak: (KH) - KaradenizHaber Editör: Karadeniz Haber
Etiketler: ULUSAL, ENDÜSTRİYEL, KENEVİR, ÇALIŞTAYI,
Yorumlar
Haber Yazılımı