Haber Detayı
25 Aralık 2018 - Salı 12:28 Bu haber 1691 kez okundu
 
SOSYAL MEDYA SİLAHI
Mehmet KUZUBAŞ yazdı...
GÜNDEM Haberi
SOSYAL MEDYA SİLAHI

Sevgili dostlar, elimizdeki telefonları düzgün kullanırsak o kadar güçlü bir alet ki elinde güç bulunduran ne siyasetçi ne bürokrat ne zengin ne işveren yanlış yapabilir.

 

Bir tıkla binlere, yüz binlere, hatta milyonlara ulaşabiliyorsak bu alet dünyanın en büyük silahıdır ancak adam gibi kullanmak şartıyla. Aksi takdirde dün akşamki duruma düşer, kırk yıllık iyi şöhretimizi rezil kepaze ederiz.

Hatta toplumu kutuplaştırıp, insanları birbirine düşman ederek ülkeye en büyük zararı da vermiş oluruz.

 

Malum önümüzde seçimler var. İlçelerimizi 10 yıldır, 5 yıldır yöneten başkanlarımız ve ekipleri var. Vezirköprü ölçeğinde bir bakıyorsunuz 140 tane köy mahalle olmuş; şehir merkezinde girişten itibaren kültür merkezi, otogar, parklar, bahçeler, saat kuleleri, kültür evleri, oteller, en uzak mahalledeki ara sokağına parkesine kadar yolların büyük bölümü parke yapılmış, beton asfalt yapılmış. Her mahalleye çocuk bahçesi yapılmış, bantlar konulmuş, camiler mezarlıklar temizlenmiş... İnsanlar elindeki imkânlarla bir gayret içerisinde olmuşlar. Hizmet edenden Allah razı olsun.

 

Biz ne yapıyoruz? Almışız elimize klavyeyi, "Seni istemiyoruz, sen git de kim gelirse gelsin!" peki ama sebep ne? "Sayın Başkan benim özelime ilgi göstermedin. Bir mahallenin hakkını bana yedirmedin

"Ben de intikamımı böyle alırım atarım sana çamuru izi kalsa yeter."

 

Bir de şunu belirtmeden geçemeyeceğim; biz siyasetçiyi hiç hata yapmaz olarak görmek istiyoruz. Hâlbuki siyasetçide beşerdir, hata yapacaktır.

Hata insanlar için, yeter ki kasıt olmasın.

 

Geçenlerde iki arkadaşla sohbet ediyoruz. Birisi diyor ki; sizin başkan ilçeye sembol yapmadı. Öteki de diyor ki semboller için para harcadı. Vezirköprü ölçeğinde bu dönemde ilçeye sembol olabilecek semaver de uçak da saat kulesi de yapılmış, hatta geçmişte yaşamış Vezirköprülü Osmanlı Büyükleri de dâhil Vezirköprü'de adından bahsedilecek birçok sembol eserler ilçemize kazandırılmıştır. Biz kusur bulmak istiyorsak hepsine “üzümün çöpü armudun sapı der bir kusur buluruz".

 

İlçemize, ülkemize hizmet edenlere teşekkürlerimizi sunarım. Hizmet etmek isteyenlerin iyi niyetlerine yolu açık olsun, niyeti bozuk olanlar ise baştan elensin duygularıyla sevgili okurlarıma 2019 yılının hayırlar getirmesini diliyorum.

 

 

Kaynak: (KH) - KaradenizHaber Editör: Karadeniz Haber
Etiketler: SOSYAL, MEDYA, SİLAHI,
Yorumlar
Haber Yazılımı