Haber Detayı
20 Haziran 2019 - Perşembe 19:30
 
SİZCE İKİ KAFADAR BİR PROGRAMDA REZİL OLDU MU?
Fatih KAPLAN yazdı...
GÜNDEM Haberi
SİZCE İKİ KAFADAR BİR PROGRAMDA REZİL OLDU MU?

Hem program öncesi hem de sonrasında ülke gündemini meşgul eden bu programı karşılaştırmalı olarak incelemek istiyor ve vardığımız sonucu halkın takdirine bırakmak istiyoruz.

 

TARAFLARIN PERFORMANSI NASILDI?

Üzerinde mutabık kalınan sunucu soruları taraflara önceden vermediğini ve taraflarla görüşmediğini söylediği için taraflar her konuda o anda duydukları sorulara net cevaplar vermeye çalıştılar. Fakat gözlerden kaçmayan bir nokta vardı ki, bir taraf sürekli aynı konular üzerinde durmaya çalışıyor ve “önceden hazırlanan afişlerle” konulara açıklama yapmaya çalışıyordu.

 

SUNUCU BECERİKLİ MİYDİ?

Bence mükemmel bir performans çıkardı. Özellikle programın yarıya yakın bölümünde üzerine basa basa “ben program öncesinde soruları kimseye vermedim ve görüşmedim” diyerek ısrar ettiğinde ben bile inanmıştım. Ve demiştim ki “Helal olsun!” şimdi düşünüyorum bunu tekrar gözden geçirmem gerekli mi? Böyle usta bir oyuncuyu da tebrik etmek lazım!

 

SAYIN İMAMOĞLU’NUN SUNUMU NASILDI?

İşte O da yine kendinden beklenen bir performansı sergiledi ve üzerine düşeni hakkıyla yaptı. Zira daha öncesinde izlediğimiz gibi soruya soruyla cevap vermek, sorulan soruya cevap veremeden başka bir konuya yatay geçiş yapmak ve sürekli ‘bozuk plak gibi’ aynı şeyleri tekrarlamakta üzerine yoktu. Böyle bir performansa diyecek nasıl bir söz bulunabilir ki? Mesela Sayın Binali Yıldırım soruyor: “ Veri kopyalama işini neden yaptınız?” El cevap: “Bu işlem çok masum bir iş çok büyüttünüz!” yani bir nevi bu cevap şu anlama geliyor hakim tecavüzcüye sorsa: “falanca kişiye neden tecavüz ettin?” Sanığın: “Ben bu fiili çok masumane yaptım.” Demesi mi lazım gelir.

 

SAYIN BİNALİ YILDIRIM’IN PERFORMANSI NASILDI?

soruları önceden gören rakibinin karşısında” böyle diyorum zira bugünlerde Sayın İmamoğlu ve isminde mutabık kalınan ‘güvenilir(mezmiş)’ sunucunun ‘otel odasında’ saatlerce görüştükleri ortaya çıktı. Sayın Binali Yıldırım gayet sakin ve konusuna hakim olarak ve süresine riayet ederek, kendini kaybetmeden, sorulara verdiği cevaplar dersine çalışmış olduğunu kanıtladı. Yani dememiz o ki, karşısına ister dev aynasında büyütülen bir cüce veya ekranlarda şişirilen balon bir kahraman çıksın bilgisiyle onu yerle bir edebilecek bir kişi olarak ekranlarda kendini gösterdi.

 

KISA BİR KARŞILATIRMA YAPARSAK

Demek ki liderlik veya adaylık medyanın şişirmesiyle ve siparişle olmuyormuş! Bunun son örneğini bu hafta, benzerini de bundan birkaç yıl önce bir hanım efendinin meydanlara sunulmasıyla gördük. Nitekim devlet yönetmeye talip olanların kendilerine taban tabana zıt olan bir partiye nasıl “Koltuk değneği” olduğuna yakın zamanda şahit olduk.

 

İŞTE KARŞIMIZDA İKİ SEÇENEK VE ZİHNİYET VAR

Biri yıllarca ülkeyi karanlığın ve kaosun içine sürüklemek için yeni projeler üreten, milletine tepeden bakan, milleti bu topraklarda gereksiz bir varlık gibi gören zihniyet. Üstelik zamanında milletin verdiği yetkiyi başka kesimlerden almaya çalışan ve milletin ters yüz ettiği fakat son projesini millete şirin göstermeye çalışan bir taraf var. 

 

Diğeri ise milletine hizmet etmek için kendini ateşlerin içine atmaktan çekinmeyen ve gecesini gündüzüne katıp, milletine kendini paspas eden hatta milleti için idam sehpalarına çıkan bir taraf var.

 

Sizce iki kafadar rezil oldu mu?

"YA MİLLET KAZANACAK YA DA MİLLETE YALAN SÖYLEYENLER"

Kaynak: (KH) - KaradenizHaber Editör: Karadeniz Haber
Etiketler: SİZCE, İKİ, KAFADAR, BİR, PROGRAMDA, REZİL, OLDU, MU?,
Yorumlar
Haber Yazılımı