Haber Detayı
28 Aralık 2018 - Cuma 19:32 Bu haber 929 kez okundu
 
Samsun'da öğrenciler okuma sevgisi için ağaçlara kitap astı
Samsun'da öğrenciler okuma sevgisi için ağaçlara kitap astı
SAMSUN Haberi
Samsun'da öğrenciler okuma sevgisi için ağaçlara kitap astı

SAMSUN'un İlkadım ilçesinde Atatürk Ortaokulu öğrenci ve öğretmenleri ile veliler tarafından düzenlenen 'Ağaç Kütüphanesi' etkinliği kapsamında, kentteki 6 ağaca 200 kitap asıldı. İlçe sakinleri, ağaçlara asılı kitaplardan istediklerini aldı.

 

İlkadım'da bulunan Atatürk Ortaokulu'nda eğitim gören öğrencilerle öğretmen ve velileri tarafından 'Ağaç Kütüphanesi' etkinliği düzenlendi. 56 Mahallesi İstiklal Caddesi'nde bulunan 6 ağaca etkinlik kapsamında kurdelelerle 200 kitap asıldı. İlçe sakinleri ağaçlara asılı kitaplardan istediklerini alarak okumaya başladı. Özellikle çocuklar kitaplara büyük ilgili gösterdi.

 

Etkinlikte konuşma yapan Atatürk Ortaokulu Müdürü Rasim Nerse, öğrencilerin evlerinde okudukları kitapları, başka okuyuculara ulaştırmak için ağaçlara asarak kütüphane oluşturduklarını belirterek, "Bizler okul olarak bütün şehri ağaçlar yardımıyla kütüphaneye çevirmeye çalışıyoruz. Siz yeter ki çocuklarınızla kitap okumaya devam edin. Amacımız, kitap okuyan kişi sayısının artmasına katkıda bulunmak. Bu konuya dikkat çekmek için böyle bir etkinlik gerçekleştirdik" dedi.

Kaynak: (KH) - KaradenizHaber Editör: Karadeniz Haber
Etiketler: Samsun'da, öğrenciler, okuma, sevgisi, için, ağaçlara, kitap, astı,
Yorumlar
Haber Yazılımı