Haber Detayı
12 Haziran 2018 - Salı 21:09
 
Olağanüstü Kongre Öncesi Sessizlik
Olağanüstü Kongre Öncesi Sessizlik - Abdullah GÜLER yazdı...
SPOR Haberi
Olağanüstü Kongre Öncesi Sessizlik

Merhaba Bayburtspor Sevdalıları, İlk önce ilk yazımdan sonra tebrik ve başarı temennilerini ileten değerli okurlarıma teşekkür ediyorum.Karınca kararınca Bayburt’da bulunan bütün spor aktivitelerini köşemde yazmaya devam edeceğim.


Şimdi gelelim gündemde ki konumuz olan başlıktaki gibi olağanüstü kongreye...

 

Artık playoff kaza şokunu hepimiz üzerimizden atmış bulunuyoruz. Bir çok takım gelecek sezonun planlarına-transfer çalışmalarına başlarken birçoğuda kongre tarihlerini açıklamaya başladı.Takımımızdaki durum ise herkesin basından takip ettiği gibi 21 Haziran 2018 saat 19:00 olağanüstü kararı açıklamasıdır. Bu olağan üstü kongre kararının bizleri çok şaşırtmamasının sebebi ise Hikmet Şentürk başkanımızın yakın çevresine bırakacağım sinyallerini haftalar öncesinden vermesidir.


Peki Bayburt Grup ?


Herkesin merak ettiği onursal başkanımız Abdurahman Şentürk’ün gelecek sezon için neler düşündüğüdür.Derin bi sessizlik içinde bu soruya cevap arıyoruz..


Bu deli sorunun cevabını kongre tarihine kadar da arayacağız gibi görünüyor !


 Böyle güçlü ekonomiye sahip Bayburt grup gibi yönetimi, kimsenin kaybetmek istemeyeceği aşikardır.Bu takımı yıllar sonra amatörden alıp Profosyonel lig ile tanıştırması,5 yıl boyunca sezon başı ve devre araları ayrı ayrı olmak üzere hayli  yüksek bedellerle transfer planlarına hepimiz şahitiz.Taşın altına bedenlerini koyma fedakarlıklarını bu şehre gösterdiler.Şu ana kadar yaptıkları,ilerleyen zamanlarda yapacaklarının teminatı olduğunada kimsenin şüphesi bulunmuyor.Kimse böyle güçlü bir Bayburt Grup önderliğini kaybetmek istemeyecektir.Belkide yönetimsel eleştirilere önlem almak için bu kararı aldılar yada daha farklı bir anlayışla şehrin takımına destekde olacaklar ? Hepsi soru işareti olarak karşımızda duruyor ?


Sonuç olarak şehrimizin takımının Abdurrahman Şentürk gibi onursal başkana ihtiyacı olduğu,oluşturacağı yönetim kurulu listesinin ise ‘bu kulübe yönetici olmanın bir bedeli olmalı’ anlayışıyla belirlemesi gerektiğini düşünüyoruz.Ekonomisi iyi olanlar ile ekonomisi iyi olmayıp sporu-futbolu bilen,ekonomisi iyi olanları kulübe kazandıran yöneticilerle yola devam etmek gerekiyor.

 

ORTAK AKIL GEREK 


Ortak akıl olmadıkça bu takımı hiçkimse tek başına yönetemez.Çok sevdiğimiz birini yanımıza alıp şeffaf olmayan bi yönetim biçimi ile başarı hiçbir zaman gelmez.Çünkü ortadaki başarısızlığı kimse kabul etmez ve bütün hata tek kişiye yüklenir.Yönetimde bulunan kişilerin görev ve yetki alanlarını belirleyerek hiyerarşi bir yapı oluşturulmalı her birim bilgi ve raporunu başkana sunmalı.
Örnek Coşkun Yılmaz.. Geldiği takımdaki son idmanını kim izledi ? Bizim takımın oyun stiline uyar raporunu kim verdi ?


Bende çok abarttım galiba şimdi ..


Coşkun izlenip alınacak bi futbolcumu adı ve şanı yeter demi ? 

 

Neyse Hep Birlikde Bayburtspor olacak bir yönetim anlayışı geleceğini seziyorum..Kalın sağlıcakla 


Saygılarımla

Kaynak: (KH) - KaradenizHaber Editör: Karadeniz Haber
Etiketler: Olağanüstü, Kongre, Öncesi, Sessizlik,
Yorumlar
Haber Yazılımı