Haber Detayı
29 Temmuz 2019 - Pazartesi 11:46 Bu haber 1540 kez okundu
 
OLAĞANÜSTÜ KONGRE Mİ HESAPLAŞMA MI?
Fatih KAPLAN yazdı...
GÜNDEM Haberi
OLAĞANÜSTÜ KONGRE Mİ HESAPLAŞMA MI?

Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan birkaç gün önce yaptığı açıklamada; “Olağan kongre sürecini bir yıl öne çektiklerini” ifade etti.
 

  Açıklamanın satır aralarında ise birkaç farklı konuda açıklama yaparken buradaki hedef ve amaçlarını da kamuoyuna bildirdi. Mesela:
 

  "Birileri parti kuruyormuş, şunu yapıyormuş, hiç bunları kafanıza takmayın. Bu tür ihanetlerin içinde olanlar bu işin bedelini de ağır öder" bu paragrafta sadece yeni parti kuranları değil, son yerel seçimlerde gizli-açık başka partilerle içli dışlı olanların ve kendi çıkarlarını, parti çıkarlarının üzerinde görenlerin de hedef gösterildiği aşikar.
 

   “İnşallah 4 yıl sonraki seçimlerde milletimizin karşısına, kurulduğu günkü heyecanı ile ve ar
tık 22 yılı bulacak tecrübesiyle bambaşka bir AK Parti olarak çıkacağız.”
Yenilenme ihtiyacı hisseden bir partinin var olduğuna artık inanmış görünüyor. Zira toplum partinin içine kümelenmiş vatandaşı ‘kul-köle’ mantığı dairesinde görenlerin varlığını biliyordu. Bir de bunlara eklenecek olan ihalecileri ve gizli kapılar ardında işler çevirenleri de eklersek Ak Parti bu noktada mutlaka bir temizlik yapmak zorunda. Maddenin doğasında olan ‘Zaman geçtikçe yıpranma’ olayı belli bir zamandır toplumun tüm kesimlerinin hedef veya rant kapısı olarak görünen bu partinin de yıprandığının açık bir göstergesi. Ki, bundan dolayı liderlerin bu gibi durumlarda önlem alması elzemdir.
 

   “Her müessese gibi siyaset ve partiler de insanla var olur, insanla yürür.” İnsanlarla yola çıkan ve insanların desteğiyle bugüne kadar siyaseti devam ettiren Ak Parti bundan sonra da insana değer verme ve insanların huzurunu en önde tutmayı kendine tekrar düstur edinmelidir. Yani insanların rahatına göz diken ve partiyle milletin arasında ‘hizmet adamı’ durumunda olması gerekenlerin ‘himmet adamı ve hükümdar’ olmasına göz yummamalıdır.
 

  Bunların yanı sıra teşkilatı ve insanlarla aynı dili konuşmayan, yeri geldiğinde masaya vurmasını bilmeyen insanlardan da Ak Parti kurtulmak zorundadır.
 

  Yapması gereken en önemli işlerden biri de yıllarca partinin verdiği destekle makam- mevki sahibi olup millete sırtını dönenleri. Makamlarını kendi şahsi çıkarları için kullananları. Yetkilerini israfa sebep verecek şekilde kullanıp kendi aralarında şirket kurup devletin parasını savuranların cezasını vermek zorunda.
 

  Her şeyden önemlisi, ilk gün ki milletin partiye olan güvenini tekrar tesis etmek zorundadır. Millet güvendiği ve sevdiğinin peşinden hiç çekinmeden ölüme bile gitmekte olduğunu herkesten çok Recep Tayyip Erdoğan biliyor olmalıdır.
 

  Bu açıklamalardan sonra millet bu sözlerin gereğinin yapılmasın beklemektedir. Ak Parti bilsin ki bu KAN EMİCİLERDEN kurtulup milletine güvendiği ve milletini tekrar baş tacı ettiği anda millet onları yarı yolda bırakmayabilir.
 

  Aksi takdir de millet önce şamarlar, sonra komaya sokar en nihayetinde fişi çeker.
 

Kaynak: (KH) - KaradenizHaber Editör: Karadeniz Haber
Etiketler: OLAĞANÜSTÜ, KONGRE, Mİ, HESAPLAŞMA, MI?,
Yorumlar
Haber Yazılımı