Haber Detayı
04 Ağustos 2019 - Pazar 22:48 Bu haber 1804 kez okundu
 
KAZ DAĞLARINDAN HEPİMİZ SORUMLUYUZ!
Fatih KAPLAN yazdı...
GÜNDEM Haberi
KAZ DAĞLARINDAN HEPİMİZ SORUMLUYUZ!

  Son günlerde sosyal medyada ve bazı basın kuruluşlarında sık sık gündeme gelen iki konudan biri ‘Salda Gölü’ diğeri ise ‘Kaz Dağları.’

 

  Aslında sorun tek taraflı değil tüm yönleriyle ele alınırsa çözüme kavuşacağına dair bir takım görüşler de meydana çıkmaya başladı.

 

 Mesela:

Toplum bilinci ve tepkisi’ ele alındığında toplumun tüm kesimlerinden olaylara tepki geldiğinde yapılan yanlışlardan kısa zamanda dönüldüğünü görmekteyiz. Zira Salda Gölü ve bir önceki dönemde “Peri Bacaları” bölgesi hakkında verilen kararlar buna bir örnek teşkil edebilir. Toplum tepkisi Kaz Dağları konusunda da gerekli reaksiyonu sürdürürse ülkemizin “İnci Tanelerinden” bir bölgenin kurtuluşuna şahit olabiliriz. Bunun için de toplumun her kesiminin belli bir konu etrafında birleşmesi yetiyor.

 

  ‘Zamanında verilmeyen kararlardan ders alma’ bu konuda da en çok devlet yetkililerine görev düşmektedir ki. Yukarda belirttiğimiz durum yeterince işlendiğinde devlet yetkililerimiz de gereken önemi gerektiği anda verecektir. Zira hiçbir devlet yetkilimizin milletin öz varlıklarına ve mirasına halel getirecek kararları bilinçli olarak vereceğini tahmin etmiyorum.

 

  ‘Milletimizin aşağılanması’ konusunda ise işte bu noktada ülkemizin hem zenginliklerinden faydalanıp hem de milletimize hakaret eden bir şirketin ülkemizde faaliyete göstermesi milletimize yapılan saldırı ve aşağılama girişimidir. Ülke sınırlarımız içinde bizlere hamallığı layık gören zihniyetin de yine milli reaksiyonla gerekli cevabı alması icap etmektedir.

 

   ‘Milli ruhsuzluk ve şuursuzluk’ dönemlerinin de bu olaylardan sonra ele alınması ve böyle durumla başımıza gelmeden önce gereken tedbirlerin alınması gerekmektedir. Artık plan ve önlemlerimiz uzun yıllara dayanmalı, gereken tüm tedbir ve çalışmalar başımıza gelen sıkıntıdan sonra değil, daha işe başlanmadan önce halledilmesi alışkanlık haline getirmemiz gerekmektedir.

 

  Son olarak da artık sadece işimize veya kendi şahsi işlerimize değil ülkemizin her türlü sorununu milletimize ve kamuoyuna duyurmayı bizler görev edinmeliyiz. Ülkemizde sadece spor veya siyaset değil başka konularında olduğunu bizler de anlamak ve milletimize aktarmak zorundayız. Bu noktada bugüne kadar iki kelam etmediğimiz için milletimizden özür dileriz. Bize bu olayları hatırlatan ve yazmamız gerektiğini belirten dostlarımıza da teşekkürü borç biliriz.

 

  İnşallah yüce Türk milleti bu sorunlarına birleşerek karşılık verecek ve her konuda birbirimize sahip çıkmayı hatırlayacağız.

 

  Unutmayalım Kaz Dağlarının talanı ve yok edilmesi sorunu veya bir başka sorun dahi olsa ülkemizde olan tüm sorunların üstesine gitmiyorsak buna müştereken vebali vardır.

 

Kaynak: (KH) - KaradenizHaber Editör: Karadeniz Haber
Etiketler: KAZ, DAĞLARINDAN, HEPİMİZ, SORUMLUYUZ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı