Haber Detayı
05 Mayıs 2018 - Cumartesi 23:08
 
Kaş yaparken göz çıkarmayalım...
Kaş yaparken göz çıkarmayalım...
GÜNDEM Haberi
Kaş yaparken göz çıkarmayalım...

Sevgili dostlar..

Türkiye'miz özelinde Samsun Vezirköprü muz tarım bölgesi samsun'un yarısı vezirköprü'nün yüzde yetmiş beşi tarımla uğraşmak da ancak 80'li yıllarda özellikle rahmetli Özal'ın bir anda tarımın boşverin Sanayileşelim sloganıyla bir anda pilansızca köyden kente göç furyası başlamış köyler boşalmış şehirler büyük köy haline gelmiştir..


Tabii bu şehirleşme altyapısız Plansız ve yapılınca şehirlerde yaşanmaz hale gelmiş tarım dibe vurmuş şehirlerin etrafındaki düzgün tarım arazileri yerleşim alanının işgaline uğramıştır.


Sıkıntı bundan sonra başlamıştır hükümet büyük şehirleri gözünde bulunarak Tarım arazilerini Koruma Kanunu çıkartmıştır..


Vezirköprü Örneğin de hastane okul iş yeri konut alanı bulmak mümkün değildir her tarafta numarasıdır
Peki gerçekte ki tarım arazilerinin işleme durumu nedir vezirköprü köylerinin arazileri ya işlenmekte ya da dost alışverişte görsün cinsinden üç gün burada ekip insanlar Başka işlerde başka mesleklerde karnını doyurmaya çalışmaktadır..


Bir tarafta tarım arazilerinin boş durduruyoruz bir tarafta tarım arazisi diye insanların memleketine sunacak Sanayi tesisi okul hastane yapacak yer bulamıyoruz bu çelişki değil de nedir bu ?..


Vezirköprü de bir daire samsun atakum veya merkezden daha pahalıdır sebebi ise insanların arsa bulamaması ..

Iğdır.


Şimdi bu işi çözecek ilgililer tarım arazi yasasını ülkenin gerçeklerine göre Hatta yörelerin gerçeklerine göre düzeltmesi gerekmez mi. ?


Şunu da göz önünde bulundurmak isterim ülkemizin başına dost bildiğimiz Düşmanlar Bir belayı bitirmeden ödülünü sormaktadır hükümetimiz bu belaları savmaktan insanlarımızın bu tür güncel sorunlarıyla uğraşamam maktadır Ama bunun böyle gitmesi mümkün değildir hükümetimiz belki Seçimden sonra reisimiz bir an önce bu sıkıntıya bir çare bul malıdır...


Şu haliyle bu yasa özellikle vezirköprü gibi Bafra Çarşamba gibi tarım arazisi bitişinde olan yerleşim yerlerinde tam Kaş yaparken göz çıkarma yasasıdır..
Bu düşüncelerle değerli dostlarıma saygı Selamlar sunuyorum

Kaynak: (KH) - KaradenizHaber Editör: Karadeniz Haber
Etiketler: Kaş, yaparken, göz, çıkarmayalım...,
Yorumlar
Haber Yazılımı