Haber Detayı
03 Mayıs 2020 - Pazar 21:51 Bu haber 1327 kez okundu
 
İBRET ALMAK İÇİN DAHA NEYİ BEKLİYORUZ ?
MEHMET KUZUBAŞ YAZDI...
GÜNDEM Haberi
İBRET ALMAK İÇİN DAHA NEYİ BEKLİYORUZ ?

Biz hangi musibetten akıllanacağız?

İbret almak için daha Neyi bekliyoruz?

Niye bu kadar birbirimize kinlendik?

Camiye gitmek isteyen camiye gidemiyor. Meyhaneye gitmek isteyen meyhaneye gidemiyor.

Tıraş olacağız berber kapalı bir arkadaşımızın elini tutamıyoruz aile fertlerinden sakınır olmuşuz kendi fikrimiz den başkasının fikrinden nefret eder olmuşuz .

Facebook'taki paylaşımlara bakıyorum kendi partisinden başka hiçbir partinin fikrini kabullenmiyor tek doğru benim düşüncem karşıdaki düşman gibi görüyoruz .

Bunun sonu nereye varır, Halbuki bu virüsten ders olacak o kadar ibretlik konu var ki başımızı öne eğip bir düşünsek karşı tarafın da haklı olabileceğini olmasa bile insan fıtratında herkesin ayrı düşüne bileceğini kabullen e bilsek daha iyi olmaz mı? Siyaseti hizmet yarışı olarak görsek Ben daha iyisini yapabilirim diye bilsek kim yaparsa yapsın iyiyi Alkışla Sak Bir de böyle denesek dünya daha yaşanılır olmaz mı?

Gözle görünmeyen bir virüs Dünya'yı Can derdine düşürmüş ken bir bakıyorum mezhepten vuruyor birisi mevcut iktidardan vuruyor birisi belediyeden vuruyor.

En son olay köylüsü kalp krizi geçiriyor devlet ambulans helikopter gönderiyor insanlar helikopteri tarlaya indirmiyor bu ne zamandır ne akla hizmettir bu cehaletin tarifi var mıdır?

Dünya kan ağlarken devlet kıt kanaat imkanlarla vatandaşına hizmet etmek için mücadele ediyor. Sağlık çalışanları canla başla insanları yaşatmak için mücadele ediyor.

 Dünyada gariban ülkeler hiç bir imkan bulamıyor en gelişmiş dediğimiz Amerika'sı Fransa'sı İtalya’sı bizden Kat Kat geride kalmış insanlarına sağlık hizmeti götüremiyor .

Halimize şükretmek varken devlet büyüklerimizin talimatlarına uyup bu musibetten kurtulmak gayret etmek yerine hala fitne fesat üretmeye çalışanlara yazıklar olsun diyorum .

Türkiye Cumhuriyeti'nin düşmandan çok olduğunu herkesin ülkemizde gözünün olduğunu Çabuk unutuyoruz .

Bakın gene şehitlerimiz var ,Ocaklara ateş düştü Allah güvenlik güçlerimize ordumuza muzafferiyet nasip etsin, şehitlerimize rahmet olsun .

Gelin bu musibetten ders çıkaralım .

Esen kalın…

Kaynak: (KH) - KaradenizHaber Editör: Karadeniz Haber
Etiketler: İBRET, ALMAK, İÇİN, DAHA, NEYİ, BEKLİYORUZ, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı