Haber Detayı
24 Haziran 2019 - Pazartesi 23:06
 
HERKESE BİR FATURA HESAPTAN KAÇMAYIN AK PARTİ
Fatih KAPLAN yazdı...
GÜNDEM Haberi
HERKESE BİR FATURA HESAPTAN KAÇMAYIN AK PARTİ

HERKESE BİR FATURA HESAPTAN KAÇMAYIN AK PARTİ

   “Kendi evinde mağlup oldu” desek yeri var. Peki, vatandaş neden rahatsız.

  Vatandaş artık işe girerken pozitif ayrımcılıktan, Fetö’nün siyasi ayağının temizlenmemesinden rahatsız. Parti içine yerleşmiş derebeyi uşaklarından, damat beylerin saçma sapan ve işe yaramayan tablo ve varsayımlarından rahatsız. Artık ekranda anlatılan rahatlamayı cebinde görmek istiyor. Bir oy için her tarafa ışık yakan değil kaybetse bile hakkıyla kaybeden bir parti görmek istiyor. Ergenekon soruşturmalarının başlamasına vesile olanların bugün rahat olmasından rahatsız. Kirli ilişkileri ayyuka çıkanların ortaya çıkmamasından rahatsız. Her yıl sınava giren çocuğunun mülakatta: ‘Mısır’ın bilmem de tanrısının adını bilmediğinden’ dolayı elenmesinden rahatsız. Vatandaş, kendine ‘simit hesabı’ yapanın ‘yarım dünya’ göbeğinden rahatsız. Yıllarca çalışıp bir arpa boyu yol kat edemeyen vatandaş kısa zamanda zengin olanlardan rahatsız..!”

  Eğer bunlardan rahatsız olmasa şimdiye kadar toz kondurmadığı partisine neden bugün oy vermesin?

  MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

  Milliyetçi Hareket Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ülke üzerinde yoğunlaşan ve milletine anlatmaya çalıştığı “Beka Sorununu” anlatacak ekiplerini ve parti genel merkezinin söylemlerini vatandaşa yansıtacak grupları sahaya sürmeli. Evet, hepimiz için “Önce Vatan” ibaresi çok kutsal fakat bunu milletimize anlatacak olanların sahneye çıkıp sadece işaret yapmasından ve ‘su kabağı’ olmasından vatandaş rahatsız. Bir tarafı Millet diğer tarafı Zillet olarak lanse edilen söylemden vatandaş rahatsız. Böyle ise bile bunun sebebi vatandaşa anlatılmalı ki insanlar da ona göre kendine çeki düzen versin.

  Eğer bunlardan rahatsız olmasa en zor günde milletine canını veren partiye insanlar neden oy vermesin?

  CUMHURİYET HALK PARTİSİ

  Yıllarca kendilerine oy vermeyenlere tepeden bakan ve ağzına gelen lafı söyleyen partinin artık bu söylemlerden vaz geçmesi gerektiğini gösteren bir seçim yaşadık. Bununla beraber seçim öncesinde bölücü terör örgütleriyle olabilecek her türlü ilişkiden de uzak durmasını bilmesi lazım ki, ‘Zillet’ töhmetinden kurtulsun! Aksi takdirde sadece bir belediye başkanlığı kazandığını millet hatırlatır ve gereğini ilk seçimde yapar. Millet bu partinin teröristlerle beraber anılmasından rahatsız!

  Eğer rahatsız olmasa neden yıllarca muhalefette kalsın?

  İYİ PARTİ

  Birkaç yıl önce siyasi hayatımıza giren bu partinin yönünü belirleyememesinden vatandaş rahatsız. Seçim çalışmalarında Bozkurt işareti yapan ama bunula alakası olmamasından rahatsız. Meydana ilk çıktıklarında suni hava estiren ama bugün ülkede sadece birkaç ilçe belediyesi kazanan ve kendini sorgulamayan parti yönetiminden vatandaş rahatsız. Büyük söylemlere büyük eylemler lazımdır. Aksi takdirde ‘Baston’ olmaktan başka işe yaramazsınız! Bu durumdan en çok ta seçmeniniz rahatsız.

  Bunlardan rahatsız olmasa neden çiçeği burnundaki partiye oy vermesin?

  Son olarak tüm partilerimiz bizler için çalışıyor ve çalışmalı. Hepsinin amacı bize hizmet etmekse artık çekişmeyi bıraksınlar ve bizleri adam gibi yaşatmanın yoluna baksınlar!

  “rahat yaşama ve yaşatma sanatı” olan siyaseti sadece rahat yaşamak için değil rahat yaşatmak için de kullansınlar.

  Seçimlerimiz ve tercihlerimiz hayırlı olsun.

Fatih KAPLAN 24.06.2019

Kaynak: (KH) - KaradenizHaber Editör: Karadeniz Haber
Etiketler: HERKESE, BİR, FATURA, HESAPTAN, KAÇMAYIN, AK, PARTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı