Haber Detayı
07 Ocak 2020 - Salı 13:48
 
HER İŞİMİZ BÖYLE Mİ OLACAK?
HER İŞİMİZ BÖYLE Mİ OLACAK?
GÜNDEM Haberi
HER İŞİMİZ BÖYLE Mİ OLACAK?

HER İŞİMİZ BÖYLE Mİ OLACAK?

 

Hafta sonu sosyal medya ve haberlerden okuduğumuza göre maalesef bir kızımız küçük bir kağıda not düşüp intihar etmiş. Sebebi ne olursa olsun o kız bizim canımızdı ve bizler ona sahip çıkamadığımız için kızımız canına kıydı.

Bugün, bir haber daha: “Falanca yerdeki belediye öğrenciler için çorbayı bir liraya düşürdü.”

Yani bir belediyenin öğrencilere sahip çıkması için illa ki bir öğrencimizin canına kıyması mı lazımdır?

Yine akşam çoktandır izlemediğimiz haberleri izlemek zorunda kaldık. Akşam haberlerinde İstanbul’da bir genç kullandığı arabayı vatandaşların üzerine sürmüş. Olay sonucunda polis müdahalesiyle gözaltına alınmış ve sürücü cezaevine gönderilmiş. Annesi hakim babası savcı olan gencimizi savunmak için annesi hakimliği bırakıp avukat olmuş ve gencimiz on altı ay hapis yattıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmış.

Haberlerde bir ibare dikkat çekiciydi: “ Kimsenin ölmediği olayda dokuz kişi yaralanmıştır…”

Yani bu gencin ceza alması için, illa ki orada bir veya birkaç kişinin ölmesi mi lazımdır?

Gencin avukatı olan annesi de açıklamasına gayet nazik, güler yüzlü pişkince açıklama yapıyor ve çocuğunun haksız yere o kadar ay hapiste yattığını belirtiyor özetle diyor ki; “ Benim çocuğum iki üniversite bitirmiş biri ve o kadar yılı heba oldu…”

Peki, trafikte seyir halinde biri canı sıkıldığı için sizin oğlunuzun üzerine aracını sürse siz ne düşünürdünüz? Yine aynı pişkinlikle o suçluyu haklı bulur ve yine aynı şekilde eğitim hayatının heba olduğundan bahseder miydiniz?

Neyse ki savcılık serbest bırakılmasına itiraz etmiş.

Artık, insanlar çukura düştükten sonra çukurları kapatmayalım. Beyinsiz ve dengesiz sürücüler insanları katlettikten sonra serbest kalmasın. Çocuklarımız hayatlarını karattıktan sonra biz çorbayı bedava vermek zorunda kalmayalım…

İnsana insan olduğu için değer vermeyi öğrenelim. İnsanımızı yaşatmak sözde kalmasın.

Kaynak: (KH) - KaradenizHaber Editör: Karadeniz Haber
Etiketler: HER, İŞİMİZ, BÖYLE, Mİ, OLACAK?,
Yorumlar
Haber Yazılımı