Haber Detayı
08 Mayıs 2018 - Salı 12:43
 
HEDEFİMİZ 2. LİG
HEDEFİMİZ 2. LİG - Volkan Makar yazdı..
SPOR Haberi
HEDEFİMİZ 2. LİG

Arkadaşlar spor içerikli son yazımı yazdım demiştim fakat Artvin Hopaspor ile alakalı yazı ve yazılarıma devam etmek zorunda olduğumu htim ve bu yüzden belli bir süre daha devam etme yönünde karar aldim.

 

Zor bir sezon atlatıp 3.lige çıkış biletini alan Artvin Hopaspor Sivas'ta oynanan Ağrı macindan sonra kulüp yönetimi tarafından organize edilen Şampiyonluk  kutlama gecesi Hopa sehir meydanında gerçekten muazzam bir organizasyon gerceklesti ve binlerce Hopalinin katılımıyla gece geç saatlere kadar doyasıya kutlandı.

 

Takim otobüsü tesislerden şehir meydanına gelene kadar güzergah boyunca genç yaşlı demeden insanların coşkusu gerçekten görülmeye değerdi.İşim dolayısıyla Ankara'da olduğum için bu muhteşem geceye katılamadım fakat sosyal medya aracılığıyla dakika dakika canlı yayınlarla izledim ve inanın bikgisayar başında değilde  sanki şehir meydanında gibi htim.

 

Gecede konusma yapan Artvin Hopaspor Başkanı Mubin Bey gerçekten duygu dolu ve bir o kadar da heyecanlı konuşması bir haberci ve kameraman olarak gözümden kaçmadı ve bu heyecana taraftarlar aynı guzellikle karşılık vererek duygu dolu anlar yaşanmasına sebeb  oldu.

 

Meydanı hınca hınç dokduran Hopaspora gönül vermis taraftarların heo bir agizdan "Büyük baskan bizi  birakma" sloganları karşısında kayimıtsız kalamayan Mubin Çakmak 3.ligde takımın başında devam edeceğini açıklamasını yapmak zorunda kaldı.Bu açıklama aslında beni çok şaşırtmadı nasıl derseniz eğer takım 3.lige çıkmış bütün Artvin Başkandan bahsediyor ve başkandan memnunsan taraftarın bu talebi olacağını biliyordum ve günler öncesinden beni arayarak dostlar medyada bir çalışma yap başkan gidemezsin diyen arkadaşlarıma başkan hiçbir yere gidemez taraftar bırakmaz demistim.

 


Mubin bey ile içerde oynadığımız Kars 36 maçından sonra tanışma fırsatı  buldum ve ara  ara kendisiyle Hopaspor konusunda sohbet etme ortamı buldum her seferinde kendisine bu takımı 3.lige çıkartıp en az bir sezon daha devam etmesinin bu takıma ve şehre yapmak zorunda olduğu aktardım fakat kendinin bu sezon çok yorulduğunu,ailesinden ve iş hayatından uzak kaldığını söyledi haksız değildi Hopa'da yöneticilik yapmak gerçekten çok zor bir iştir ama kendisi bu zorlu süreci iyi idare ederek başarıya ulaştı.3.lig yolunda başkanımıza başarılar diliyorum...

 


Gelelim Hopadaki havaya ve kendimce bazı unutulan,hatırlanmayan,eksik kalan bazı teşekkürlere...


Amatör gruplardan itibaren imkanlarım doğrultusunda takımı takip etmeye çalıştım ve o zamanlardan beri Artvin'de her türlü takımımıza ve şehre kazık atan bir futbol birliği başkanının Şampiyonluk gecesinde adının zikredilmesi ve teşekkür edilmesi beni çok şaşırttı.

 

Baskanımızın ve yöneticilerin bu tavrını belki o dönmeleri yaşamadı veya bilmiyor olma ihtimaline bağladım ama Bal Ligi'nde çıkış final maçlarımızı sürekli öğleden önce saat 11:00'lere alan kisi demek ki bu sezon yaptığı kasıtlı yanlışlara yanlışlarddaha önceden yapmış olduğu kasıtlı ve art niyetli davranışlarının yanlış olduğunu anlamış,vazgecmis ve iyi bir yönetici olmuş hatta melek olmuş bu yüzden binlerce taraftar önünde bu kişiye teşekkür edilmiş diye düşünerek bu konuyu uzatmak istemiyorum.

 


O gece ve daha sonrasında kulübümüzün resmi Facebook adresinden yayınlanmış olan ve Artvin Hopaspor Başkanı Mubin bey tarafından sayılan kişiler,ligin başından beri maddi destek sağlayan kisiker olması ve bu isimlere  teşekkür etmesi kibarca bir davranış oldu.

 

Gecede ismi hatirlanmamıs yada yanlışlıkla o akşamın heyecanından atlanan kisikere de Facebook'tan teşekkür edilmesi benim düşüncem göre ertesi gün alkışlandı ve yanlış anlamaları ortadan kaldırdı.İsimler unutulabilir belki o an farklı şeyler gelişebilir önemli olan samimiyettir ve bu samimiyeti ben başkandan görüyorum anlık sinirler ve kırgınlıklar Hopaspor'un menfaatleri doğrultusunda sıfırlanabilir ve temiz bir sayfa açılabilir ki böyle de olması lazim gerekir...

 


Ben Kars maçından sonra hemen hemen her hafta birşeyler yazmaya çalıştım,çalışıyorum ama hiçbir yazımda insanların yüzlerine söyleyemeyecegim tek bir sözü burda kullanmadım.Bütün yazılarımı tekrar tekrar okumanızı isterim bunun sebebine gelince hangi yazımı nasıl anlaşılıp ve hangi mantıkla yorumladiysa birileri benden rahatsızlık duyacak seviyeye gelmiş ve başkana bu durumuda bildirmişler.

 

Arkadaslar gizli ajandam hiçbir zaman olmadı olmayacak ben neysem o oldum,ne kimsenin adamı oldum ne de boynuma kimse ip geciremedi bu yüzden sizlerden ricam farklı hesaplarınızı benimle bire bir görmeyi deneyin insanlara beni kötüleyerek ancak evrende ne kadar gereksiz bir kul olduğunuzu ortaya çıkar bu da yazıktır günahtır.

 


Yazımda yavaş yavaş sonlara gelirken ilk başladığım günden itibaren her yazımda bazı arkadaşlara teşekkür ettim ve bu geleneği devam ettireceğim.Artvin Hopaspor'un bana göre görünen ve görünmeyen kahramanları vardır.Görünen kahraman zaten belli Başkan Mubin Çakmak ama ya görünmeyenler işte bu sahne arkasındakilerle alakalı birşeyler yazmak istedim.

 


Gündüz kantin işletip akşam bir otelde restaurant müdürlüğü yapan ve bu kadar yoğun çalışmada boş kaldığında tesislerde takıma ve yöneticilere zaman zaman Mangal yakan,futbolculara destek ve moral veren kardesim  Nam-i değer Kukuli Volkan Tan.Cok yoğun çalışan bu kardeşim nasıl zaman yaratıyorsa deplasmanlara giderek takımdan hiçbir zaman uzak kalmıyor.Evinin ikameti sebebiyle doğduğu günden beri stadın yanında olan bu kardeşim Mor ile Beyqz renklerden hiç uzak kalmadı.

 


Kukuli Volkan Tan kardeşime hiçbir menfaat beklemeden hatta teşekkür bile beklemeden çocukluğundan beri işi gücü Hopaspor olan böyle güzel bir adama Hopa halkı adına teşekkür ediyorum...

 


Bir tesekkürde Sivas'ta ki son macimizi TRT Kürdi kanalında HD olarak canlı yayınlayan TRT kurumuna teşekkür etmek istiyorum.
Ben bir teşekkür etmeye başlarsam en az kulübün Facebook sayfasındaki liste kadar uzun olacak gibi bu yüzden teşekkür işini yetkililere bırakıp yazımda son sözlerimi toparlamak isterim.

 


Son yazımda belirttiğim gibi kulüp kongre kararını aldı erken veya olağan tam bilgim yok ama 18'inde toplanılacak.Benim düşüncem büyük bir revizyon olacağı yönde çünkü artık profesyonel bir savaş içerisine giriyoruz.Rakiplerimiz,TFF, hakemler bal ligi gibi olmayacak.Halkin baskisi ve sevgisi karsisinda kayitsiz kalmayarak devam kararı alan Mubin bey daha fazla katkı sağlayacak bir profesyonel yönetim listesi sunacağını düşünmekteyim.

 

Profesyonel lig çok daha fazla tehlikeli ve risklidir bir anda şehirdeki popülarite bir anda sıfirlanabilir insanların kalpleri kırılabilir bu yüzden  Başkana nacizane tavsiyem eğer bu takımın adı Artvinle başlayıp Hopayla bitiyorsa Artvin ilinden de bu takıma yönetici takviyesi yapmasıdır tabiki sadece benim fikrim dikkate alınırsa sevinirim...

 


18 Mayıs'ta yapılacak olan kongre takıma ve yeni yönetime başarılar getirmesine vesile anasını dilerim ve ayrıca kongrede oy kullanacak üye listesinide çok merak ettiğimi belirtmek isterim...

 


3.ligde Artvin Hopaspor'a ve Fatsa Belediyespor'a başarılar dilerken amatör ligde mücadele eden komşumuz akrabamiz Kemalpasa ilçemizden hala daha bir hareketlilik gormedigimide belirtmek isterim.Kemalpasa varsa Artvin Hopaspor var olacaktır...
Saygılarımla...

Kaynak: (KH) - KaradenizHaber Editör: Karadeniz Haber
Etiketler: HEDEFİMİZ, 2., LİG, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı