Haber Detayı
12 Şubat 2019 - Salı 08:58
 
Fiyatlar Yarıya İndi, Daha da İnecek
Fiyatlar Yarıya İndi, Daha da İnecek
EKONOMİ Haberi
Fiyatlar Yarıya İndi, Daha da İnecek

'SARIMSAKLARI DEPOLARDA ÇÜRÜTÜYORLAR'

Fırsatçıların her dönemde işe koyulduğunun altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

"Döviz, faiz, enflasyon kıskacında teslim alınmaya çalışılan Türkiye'nin mücadelesine destek vermek yerine fırsatçı bir anlayışla kene gibi milletimizin sırtına yapışanlara meydanı bırakmayacağız.

Fırsatçı kimdir biliyor musunuz? Fırsatçı; en yüksek döviz kurundan fiyat belirleyip, kur epey gerilediği halde aynı etikette ısrar edendir.

Fırsatçı; elinde malı olduğu halde fiyatlar yükselsin, diye bunu piyasaya sürmeyip, stokçuluk yapandır.

Şimdi olduğu gibi patates, domates, biber, marul, ıspanak, vesaire. Ne oldu? Bugünden itibaren Ankara, İstanbul başladık; belediyelerimiz vasıtasıyla bütün bu ürünleri sebze- meyve satmaya başladık.

Şimdi fiyatlar yarıya indi daha da inecek. Bunlarla kalmayacağız. Pirinç, bulgur, mercimek hepsi.

Sarımsakları depolarda çürütüyorlar, maalesef uygun fiyatla vermiyorlar.

Fırsatçı, girdi maliyetleriyle orantısız şekilde fiyatları katlayandır.

Fırsatçı; çarklar dönmeye devam etsin, diye devletin kendisine sağlandığı imkanları kolay kazanç hırsıyla götürüp, başka yerde kullanandır.

Fırsatçı; elinde imkan olduğu halde ülkesinin bu kritik döneminde onu kullanmayıp, bir başka köşede pusuda bekleyendir.

En tehlikeli fırsatçılık da tüm bunları bildiği halde ülkesinin saflarında yer almak yerine Türkiye düşmanlarının ağzıyla siyaset yapandır.

İşte sebze- meyve olayı budur. Bay Kemal, işte bunlarla uğraşıyor.

Biz seni zaten SSK Genel Müdürü olduğun zamandan tanıyoruz ya.

Hastaneye sağlıklı girenler, ne yazık ki sağlıksız çıkıyordu. Siz ölüleri bile rehin aldınız ya biz sizi biliyoruz. Kim bu? Bay Kemal, onların zihniyeti."


‘BUNLARA OSMANLI TOKADINA VAR MIYIZ?’

Ekonomideki dalgalanmanın boyutuyla ilgisiz fiyatları 4'e, 5'e katlayanların ve bunun istismarını yapanların, Türkiye'ye saldıranların değirmenine su taşıyanlar olduğunu kaydeden Erdoğan, "3 kuruş fazla kazanmak veya 3 oy fazla almak için bu aziz milletin sırtına hançer saplamaktan çekinmeyenlere dersini kim verecek?

31 Mart akşamı, bunlara Osmanlı tokadına var mıyız? Hazır mıyız? Biz 17 yıldır nasıl bunlara rağmen milletimizle kol kola, gönül gönüle ülkemizi büyütmüşsek önümüzdeki dönemde de 2023 hedeflerimize aynı şekilde ulaşacağız" dedi.

Esenboğa Havalimanı'ndan Ankara'nın merkezine, 16- 17 yıl önce, doğru dürüst yol olmadığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan

"Havalimanımız yoktu, doğru dürüst.

Şu andaki havalimanını bizler yaptık. Sırtüstü yatarak, uçağa bakıyorduk; ama şimdi öyle bir şey yok. Uçağa binmek nere? Otobüsle gidiyorduk.

Şimdi artık rahatlıkla uçağa binebiliyor muyuz? Bu bir refah seviyesini gösteriyor. Milletim benim, buralara geldi" diye konuştu.

Kaynak: (KH) - KaradenizHaber Editör: Karadeniz Haber
Etiketler: Fiyatlar, Yarıya, İndi,, Daha, da, İnecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı