Haber Detayı
09 Ekim 2019 - Çarşamba 11:26 Bu haber 2570 kez okundu
 
EVLENME VAADİYLE 10 BİN TL'SİNİ DOLANDIRDILAR!
Samsun’un 19 Mayıs İlçesi Cerekli mahallesinde ikamet eden, hayatını çiftçilikle idame ettiren Cemal KÖSE (40), 1 hafta önce tanışıp aşık olduğu Azeri uyruklu sevgilisi Melahat HACIEVA’ nın (42) kendisini dolandırdığını en az 8 bin lirasını çalarak kaçtığını belirtip polise şikayette bulundu.
SAMSUN Haberi
EVLENME VAADİYLE 10 BİN TL'SİNİ DOLANDIRDILAR!

Samsun’un 19 Mayıs İlçesi Cerekli mahallesinde ikamet eden, hayatını çiftçilikle idame ettiren Cemal KÖSE (40), 1 hafta önce tanışıp aşık olduğu Azeri uyruklu sevgilisi Melahat HACIEVA’ nın (42) kendisini dolandırdığını en az 8 bin lirasını çalarak kaçtığını belirtip polise şikayette bulundu.

Samsun 19 Mayıs Cerekli mahallesinde ikamet eden Cemal KÖSE (40) aynı köyde ikamet eden yakın arkadaşı H.İ. ‘ nin vesilesiyle Melahat HACIEVA (42) isimli Azeri uyruklu kadınla tanıştırıldı.

 

 

Gelin bundan sonrasını dolandırılan ve 8 bin lirası çalınan mağdur Cemal KÖSE’ nin ağzından dinleyelim…

“Ben Trabzon Sürmene kökenliyim. Ama atalarım geçmişte Samsun’un 19 Mayıs İlçesi Cerekli mahallesine ikamet etmişler. Biz aile ve akraba olarak hayatımızı Cerekli mahallesinde sürdürmeye çalışıyoruz.

Daha önce bir evlilik yaptım. Ancak anlaşamadık. İki medeni insan olarak anlaşarak ayrıldık. Haliyle dul bir insandım. Bir kadına, bir eşe ihtiyaç duydum.

Bu arada aynı mahallede ikamet eden yakın komşum H.İ.  isimli arkadaşım bana şöyle dedi;

‘Cemal ben bir Azeri kadınla evlendim. Onun yakın bir akrabası varmış. Arzu edersen senin için onu buraya davet edelim. Görüş tanış anlaşabilirsen evlenirsiniz’ demişti.

Bende komşum H.İ. ‘ ye ;

‘Neden olmasın! Bende böyle bir şey arıyordum. Hem sen benim yabancım değilsin. Sen bana kötü birini de tavsiye etmezsin’ dediğimde arkadaşım bana;

‘Tamam Cemal. Bafra’ya o kadını yani benim eşimin akrabasını 19 Mayıs İlçesine davet ediyorum.’ İfadelerini kullanmıştı.

Aradan birkaç gün geçti söz konusu bayan 19 Mayıs İlçemize geldi. Bize de telefon açarak, geldikleri haberini verdiler.

Bende bu haber üzerine 19 Mayıs ilçesine gittim. Kadını gördüm. Ancak kadının yanında teyzesi olduğunu söyleyen adının Meryem olduğunu bana ifade eden bir kadın daha vardı.

Onunda Azeri olduğunu öğrendim. Söz de teyzesiymiş…

Ben adının Meryem olduğuna da inanmıyorum. Onun yanında kadını 19 Mayıs ilçesine getiren, refakatçi Mustafa isimli bir kişi ile de tanıştım.

Soy adını bilmiyorum. Ancak bana Trabzon’dan geldiğini ifade etti. Gördüğüm kadarıyla yaşının 60 civarlarında olduğunu tahmin ediyorum.” Dedi.

 

 

“BENİ DOLANDIRMA HAREKATI BAŞLATILDI”

“Ben bana getirilen bayanı gördüğümde ne yalan söyleyeyim, beğendim. Bunu anlamış olacaklar ki, teyzesi olduğunu iddia eden Meryem isimli kadın, bana istekleri ve talepleri olduğunu vurgulayarak şöyle dedi;

‘Cemal biz sana söz verdiğimiz gibi yeğenimizi getirdik. Şayet beğendiysen veya tamam diyorsan, bize hemen şu an 6 bin TL vermen gerekiyor. Parayı verirsen yeğenimi yani kızımızı sana bırakacağız. Sende alıp köyüne götürürsün.’ Dedi.

Ancak ben bu söz üzerine teyzesine şöyle dedim;

‘Birincisi bu rakam çok yüksek, ikincisi siz beni daha tanımadan, evimi ocağımı görmeden nasıl olur da önce benden para isteyip kızı alıp götür diyorsunuz’ ifadelerini kullandım.

Bunun üzerine baktılar ki, ben kararlıyım, bana ‘TAMAM HEP BİRLİKTE KÖYÜNE GİDELİM’ dediler.

Kalktık köyümüze yani yeni ismiyle mahallemize geldik. Evimizi ocağımızı gördüler. 2 ağabeyim ve yengemle tanıştılar. Hatta sohbet ettiler. Onları o akşam evimizde misafir ettik. Saygıda kusur etmedik. Yedirdik içirdik.

Ertesi gün olduğunda tekrar para konusu gündeme gelince Cemal KÖSE’nin ağabeyi K.K. getirenlere şöyle dedi;

‘Siz inek mi satıyorsunuz? Hayvan mı satıyorsunuz? 6 Bin TL para istiyorsunuz. Bu ne demek oluyor? Siz benim kardeşimi ne zannettiniz. Sizin maksadınız ne?’ demişti.

Bu konuşma üzerine Melahat isimli kadını getiren teyzesi olduğunu iddia eden Meryem isimli Azeri kadın Cemal KÖSE’ nin ağabeyi K.K. ‘ ya şöyle dedi;

‘İyi güzel de bizim baya bir masrafımız oldu. En az 4 bin lira harcadık. Bari bu masrafımızın parasını verin’ ifadelerini kullandı.

Bunun üzerine Cemal KÖSE’nin ağabeyi K.K. Meryem isimli kadına;

 

 

‘Sen bizi geldin gördün. İyi güzel de biz sizi tanımıyoruz. Kim olduğunuzu bilmiyoruz. Bizim de sizleri tanımamız gerekmez mi?’

Bunun üzerine Meryem isimli kadın;

‘Bizim her şeyimiz ortada. Biz yangından mal da kaçırmıyoruz. Kızımızı size bırakıyoruz.’ Demişti.

İşi uzatmadan Cemal KÖSE’ de 4 bin tl parayı Meryem isimli kadına verdi.

Misafirler gitti.

Ben Cemal KÖSE olarak, Melahat isimli Azeri kadınla bir hafta aynı evde kaldık.

Ancak yemin ederim ki kadına İmam Nikahı yapmadığım için elimi bile sürmedim.

Ancak Melahat isimli evleneceğim kadın benden altın ve takı istedi.

Bende inandım.

Bafra’ya geldik, 4 bin TL’ lik Melahat’a altın ve takı aldım.

Durun daha bitmedi…

Üst baş giysi ve elbiseler de aldım. Bunlar da 2 bin tl tuttu…

Anlayacağınız 10 bin tl DOLANDIRILDIM!

İşi uzatmayalım…

Bir vesile ile eşim olacak Melahat ile Trabzon’a gittik…

Ben namaz kılmak için Camiye gireceğimi söyledim, Eşim olacak Melahat’ ta ben de öyleyse lavaboya gideyim dedi.

Ben namazı bitirdim; bekle ki Melahat gelecek.

Daha sonra anladık ki, KUMPASA KURBAN GİTMİŞİM…

DOLANDIRILDIM…

Ben dolandırıldım, Devlet Büyüklerimizden ve Yetkililerimizden bana yardımcı olmalarını ve mağduriyetimi gidermelerini rica ediyorum” dedi.

 

Kaynak: (KH) - KaradenizHaber Editör: Karadeniz Haber
Etiketler: EVLENME, VAADİYLE, 10, BİN, TL'SİNİ, DOLANDIRDILAR!,
Yorumlar
Haber Yazılımı