Haber Detayı
19 Mart 2019 - Salı 18:24
 
ENFLASYONDA TEK HANELİ RAKAMLARI GÖRECEĞİZ
Bakan Albayrak: Eylül gibi enflasyonda tek haneli rakamları göreceğiz
EKONOMİ Haberi
ENFLASYONDA TEK HANELİ RAKAMLARI GÖRECEĞİZ

ENFLASYONDA TEK HANELİ RAKAMLARI GÖRECEĞİZ'

 

Özellikle mevsimsel etkilerden kaynaklanan enflasyon baskılarını azalttıklarına dikkat çeken Bakan Albayrak, şunları kaydetti:

 

"Özellikle mevsimsel etkilerden de kaynaklanan bu enflasyon baskılarını azalttık. Hepimizin malumu; birilerinin, özellikle ocak- şubat aylarında bu spekülatif fiyatlama, Türkiye'deki seraların binde 8'i fırtınadan etkilenecek, öyle ya fırtına geldi, seralar uçtu fiyatlar yükseldi.

 

 

5 lira patlıcan, 15 lira öyle mi? 8 lira- 6 lira biber, 25 lira, 3- 4 lira domates 10 lira. Sonra; sen mi fırsatçılık yaparsın, tanzim satış devreye girer girmez bir iki gün içerisinde fiyatlar yarı yarıya düşmeye başladı mı.

 

Hani yoktu domates, biber, patlıcan. Kimse kusura bakmasın, devlet, millet olarak gerekli gördüğümüz her noktada müdahale ederek, bu adımları atarak hiçbir şekilde bunlara fırsat vermeyeceğiz.

 

Önümüzdeki dönemde mevsimsel koşullar, gıda üretimini destekleyecek adımlar, fiyatlardaki katılıkları önleyeceğimiz yapısal tedbirlerle birlikte ve en önemlisi baz etkinin de etkisiyle, bu eylül ayı gibi 2019 yılında, bu yıl enflasyonda tek haneli rakamları göreceğiz ve 2019'un yıl hedefini 15,9 koymuştuk, bunun çok daha altında gerçekleşecek."

Kaynak: (KH) - KaradenizHaber Editör: Karadeniz Haber
Etiketler: ENFLASYONDA, TEK, HANELİ, RAKAMLARI, GÖRECEĞİZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı