Haber Detayı
10 Haziran 2019 - Pazartesi 09:04 Bu haber 1024 kez okundu
 
DÜN Kİ KARABASAN BUGÜN MELEK OLUR MU?
Fatih KAPLAN yazdı...
GÜNDEM Haberi
DÜN Kİ KARABASAN BUGÜN MELEK OLUR MU?

Bir zamanlar bir ülke varmış. Bu ülkenin insanları da yüzyıllarca dünyaya nam salmışlar ki, onların varlığı her daim hem dindaşlarına güven hem de tüm dünyaya nizam vermiş. İsimleri de her daim saygıyla anılagelmiş. İşte öyle dönemler yaşamışlar ki, herkes onlara gıptayla bakmışlar.

 

 Fakat her çıkışın bir de inişi varmış. Tüm dünya birbirine girmeye ve çıkar davaları yeryüzüne hakim olmaya başladığı dönemlerde de bu güzel millet de tarihinin en zorlu dönemecine girmiş. Günün birinde de yeryüzünden silinmek üzere her taraftan tacize uğramış. Fakat gelin görün ki, Allah bu milletin yeryüzünden silinmesine müsaade etmemiş. Onun “Cevheri Aslisine” kuvvet vermiş ve o millet tekrar kendine yaşam şansı bulmakla beraber yine tüm dünyaya umut ışığı olmuş. Bunu da önüne düşen bir liderin etrafında kenetlenerek yapmış.

 

  Bu lider ise her fani gibi dünyadan göçüp gidince ardında koskoca bir miras ve şaha kalkmak üzere olan yüce bir millet bırakmış.

 

İşte ne olduysa o günden sonra olmuş. Bu milletin üzerine bir “Karabasan” çökmüş. Milletin hafızasından önce liderini silip atmak istemiş. Sonra milletinin dinine göz dikmiş ve çıkardığı sahte, dayatmacı ve materyalist düşünceleri o milletin en ücra köylerine kadar işlemeye başlamış. O milletin öz evlatlarını da kafatasçı damgasıyla zindanlara atmış. Çıkardığı zulüm kanunlarıyla milletine acı ve elem gösterirken kendi keyfi için özel kanunlar çıkarıp, güya “şeflerinin” heykellerini ülkenin dört bir tarafına dikmek için kolları sıvamış. Bağrından çıktığı yüce milleti de her zaman ‘Hor-Hakir’ görmüş. Onunla her zaman üst perdeden konuşmuş. O ülkede “Allah’sızlığın” önderi olmuş ve ülkenin kan gölüne dönmesinde de her zaman mutlaka ama mutlaka parmağı olmuş.

 

Ve tabi ki Allah’ın takdiri onlar için de tecelli etmiş ve millet onların üzerine bir kürek toprak atmış. O gün bugündür de millet onların kafasını yerden kaldırmamış.

 

 Bugün mü?

Bugün de dün “Karabasan” gibi milletin üzerine çökenler bugün “Melek” görünümünde ve kurtarıcı rolünde karşımıza çıkmışlar millete gülümseyerek milletten medet umuyorlar!

 

  Ve akıllar bir soru geliyor?

  Fırsat ellerine geçerse ne yaparlar?

  El cevap:

  Yaptıkları yapacaklarının teminatıdır!

Kaynak: (KH) - KaradenizHaber Editör: Karadeniz Haber
Etiketler: DÜN, Kİ, KARABASAN, BUGÜN, MELEK, OLUR, MU?,
Yorumlar
Haber Yazılımı