Haber Detayı
09 Kasım 2018 - Cuma 12:13
 
DEMİR TAVINDA DÖVÜLÜR
İlyas ÖZDEMİR yazdı...
SİNOP Haberi
DEMİR TAVINDA DÖVÜLÜR

  2002 Yılında ülkenin çoğunluğunun oyunu alarak iktidar olan Ak parti hükumeti ülkemize gelmiş geçmiş hizmetlerle değerlendirilince gözle görülür..hatırı sayılır hizmetler yapmıştır..
 
   Ben siyaseti ev hanımlığına benzetiyorum..Ev hanımı her öğün yemek yapar masa kurar.. evdekiler yemeğini yer.. bir kısmı eline sağlık dese de..içinden biri bu yemekleri hiç  beğenmedik der ve işte o kadar zaman yemek pişirmeye çalışan.. masayı donatan ev hanımının olanca şevki biter..
 
Siyasette böyledir..gecenizi gündüzünüze katarsınız..çocuklarınızdan.. ailenizden ödün verirsiniz..Bir çok insanın işini görürsünüz..Tekrar bir iş için size talep gelir o işi çeşitli nedenlerle yapamamış olursunuz o saatten sonra sizden kötü kimse olmaz..Yani siyaset insanların işini görme.. Hizmet etme yeridir.. bu yapılanları bilen insanlar mutlu oldukça.. siz daha da çok mutlu olursunuz..Riyakarlıkları görünce de pişman olduğunuz zamanlar olacaktır elbette..
 
   Belediye seçimleri yaklaşıyor..Ak parti bu dönemde ince eleyip sık dokuması gerekiyor..Toplumda benimsenen..sevilen adaylarla yola çıkılması lazım..
 
   Sayın Cumhur Başkanının kendi becerisi ve siyasi birikimi ile bu güne kadar muhtar olamayacak insanlar belediye başkanı oldu ama bu her zaman böyle gidecek diye bir durum söz konusu değil..Cumhur başkanımızın yine popülerliği devam ediyor ama son yaşanan olumsuzluklardan dolayı eskiye göre daha dikkatli olunmasında fayda var..
 
   Ekonomik krizle ilgili Devlet tedbir alıyor belki ama;İş kur’un  gözden geçirilmesi lazım..Karnı ağrıyana maaş bağlanmaması lazım..Sosyal yardımlaşmadan dağıtılanlar gerçek ihtiyaç sahiplerine gidiyor mu araştırılması lazım..veya biraz daha çok ihtiyaç sahiplerine verilmesi sağlanmalıdır..Buna benzer bir çok kalemler var..küçük gibi görülse de ekonomimize  katkı sağlayacak nitelikte yekun teşkil edeceğini düşünüyorum..
 
    Devletin özelleştirdiği ve vatandaşın cebine elini atan firmalar var..Son günlerde vatandaşların bir çoğu elektrik faturalarından şikayetçi..Bu tür firmalara Devlet yetkilileri gerekli incelemeleri yapıp vatandaşın haklarını koruması gerekiyor..
   Şirketler özelleşmiş olabilir ama Devlet vatandaşını korumak zorundadır..Vatandaş vergi ödemediği tespit edildiğinde nasıl ceza kesiliyorsa..veya fahiş fiyata bir ürün sattığı tespit edilip ceza yazılıyorsa..Yüksek faturalar çıkaran elektrik firmalarına da gerekli yaptırımı uygulamaları gerekmektedir..
 
  Demir tavında dövülür derler..Seçim e kısa bir zaman kaldı Ak parti kadroları bencillik yapmadan hangi adayla seçim alınacağını iyi tespit edip öyle yola çıkarlarsa hedef vurulur..Eski kafa ile hareket edilirse bunca zaman yapılan hizmetler ve verilen enerji ziyan olur..Bu dönemde  genel merkez ve teşkilatlar  aklı selim düşünmeli ve vatandaşın rahatsızlık duyduğu konulara da gerekli özeni gösterilmelidir..
 
  Bu ülkede güzel işler yapılırsa hepimizin bundan pay alacağını biliyoruz..Vatandaş olarak siyasilerimizin iş yoğunluğundan dolayı tabanda göremedikleri vatandaşın rahatsızlıklarını dile getirmeye çalışıyoruz..Onlarda bu yazılanları dikkate alıp gerekli girişimlerde bulunurlarsa kendileri için ve vatandaş için sonuç güzel olacağını düşünerek bu köşe yazılarını yazmaktayız..
 
  Karadeniz haber okuyucularına ve yazılarımızı takip eden tüm hemşirelerimize saygı ve sevgilerimi sunarım.
Kaynak: (KH) - KaradenizHaber Editör: Karadeniz Haber
Etiketler: DEMİR, TAVINDA, DÖVÜLÜR,
Yorumlar
Haber Yazılımı