Haber Detayı
04 Mart 2019 - Pazartesi 10:11
 
BU NUMARA ARARSA SAKIN AÇMAYIN
Türk Telekom uyarıyor: Bu numara ararsa açmayın
TEKNOLOJİ Haberi
BU NUMARA ARARSA SAKIN AÇMAYIN

Türk Telekom'un adını kullanarak aboneleri yanıltan bir telefon numarasına ilişkin uyarıda bulundu.

Şirketten yapılan açıklamada söz konusu numaradan arananlara gerçeği yansıtmayan bilgi verildiğinin tespit edildiği kaydedildi.

 

Türk Telekom tarafından, şirketin adı kullanılarak, müşteri ilişkilerine ait olmayan "902128240514" numaralı hattan abonelerin arandığı, taahhütleri hakkında gerçeği yansıtmayan bilgi verildiği ve teklif sunulduğunun tespit edildiği ve vatandaşların buna itibar etmemesi gerektiği bildirildi.

 

Şirketten yapılan açıklamada, Türk Telekom adı kullanılarak, şirketin müşteri ilişkilerine ait olmayan "902128240514" numaralı hattan abonelerin aranarak taahhütleri hakkında gerçeği yansıtmayan bilgi verildiği ve teklifler sunulduğunun tespit edildiği belirtildi. 

 

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: 

 

"Şirketimizle ilgisi olmayan, kötü niyetli kişilerce yapılan bu aramalara vatandaşlarımız kesinlikle itibar etmemelidir.

 

Şirketimizin itibarını sarsmayı hedefleyen bu eylemlerle ilgili olarak gerekli tüm hukuki ve yasal süreçleri başlatmış bulunmaktayız.

 

Türk Telekom olarak müşterilerimizin mağdur olmamaları için konuyu yakından takip edeceğimizi bildirir, resmi müşteri kanallarımız dışında benzer aramalara itibar göstermemesini kamuoyunun bilgisine sunarız." 

Kaynak: (KH) - KaradenizHaber Editör: Karadeniz Haber
Etiketler: BU, NUMARA, ARARSA, SAKIN, AÇMAYIN,
Yorumlar
Haber Yazılımı