Haber Detayı
07 Kasım 2018 - Çarşamba 08:27
 
BİR ALDATMACA MI SERGİLENİYOR?
Recep MUTLU yazdı...
SAMSUN Haberi
BİR ALDATMACA MI SERGİLENİYOR?

Güzel.. Gelelim bugün gündemde yer alan Yerel Seçimlerle İlgili haberlere..

 Bildiğim kadarıyla sayın Cumhurbaşkanı,AKP Genel Başkanı sıfatıyla yaptığı açıklamalarda,”Mevcut Belediye Başkanlarının Aday olmak için”Müracaatlarını yasakladı.

Mevcut Belediye Başkanlarınının “Tekrar Aday Olabilirliliklerini  Genel Merkez olarak biz tayin edeceğiz” dedi.

Şimdi aday adayı olacak kişilerin ,”ELEKTRONİK ORTAMDA”Müracaatları söz konusu.

Sonrasında ,Parti teşkilatlarında yine Delegelerin İradeleriyle Temayül Yoklaması yapılacak ve bu ELEKTRONİK ortamda gerçekleşecek.

Sonuçlar an ve an sayın Cumhurbaşkanının ekranında görüntülenebilecek.

Tabi bu yoklamalar; Müracaatlarını gerçekleştirmiş şartları yerine getirmiş ADAY ADAYLARI arasında olacak..Nasılmı ?Delegeler oturacak Ekran başına, Kendilerine birer elektronik cip verilecek ekrandaki Aday Adayları arasında Tek tercih kullanacak ve sonlandıracaklar.

Peki…Buraya kadar anlaşılmayan veya noksan olan bir bölüm yok..

Asıl Mesele şu: Şimdi bu bizim Mevcut Belediye Başkanlarımız var ya.. Tabanda yaptıkları işlerle Takdir toplayan, Milletvekilleri ile arası iyi olan Genel Merkezce sevilen Başkanlarımız…

Reis ne dedi..”Mevcut Başkanlar ADAYLIK BAŞVURUSU yapmayacaklar.

Eeee. ADAYLIK BAŞVURUSU yapmayan bu sevgili…Sevimli Başkanlarımız nasıl Temayülün içinde olacaklar?Yoksa Ekranda onlar için ayrı bir bölüm mü oluşturulacak.Bilemedim.

Anladık.. Temayülde X bir şahıs Delegenin Yüksek oyunu aldı.O’sevilen Belediye Başkanı ekranda olmadığı için herhangi bir oy alamadı..Fakat diyelim ki Genel Merkez, Milletvekilleri,Genel Başkan bu Başkanı Kendileri yeniden atıyacak..Canları öyle istiyor.

O zaman bu Temayül yoklamasının manası nedir?Delegeyle veya Yöre halkıyla bir ALDATMACA mı sergileniyor.?Anlamak mümkün değil..

Bafra’mızı-Samsun’umuzu ele alalım.İki Başkanda Son günlerde Takdir Çubuklarını Yüksettiler..Ama Adaylık için Müracaat edemiyorlar ve Listede İsimleri yok..Halk istiyor..Delege önüne gelecek olan ekranda mecbur bir Aday belirliyecek.Peki SONUÇ? Yine Merkezden güdümlü,delegenin ve partilinin kendi öz iradesi dışında bir adayla yola devem.

          Hayırlısı olsun bakalım..,

          Hoşçakalın….

Kaynak: (KH) - KaradenizHaber Editör: Karadeniz Haber
Etiketler: BİR, ALDATMACA, MI, SERGİLENİYOR?,
Yorumlar
Haber Yazılımı