Haber Detayı
08 Haziran 2019 - Cumartesi 14:17 Bu haber 1829 kez okundu
 
BEBEK....
Uğur YAZICI yazdı...
GÜNDEM Haberi
BEBEK....

Çok düşündüm yazmamak için ama elim aklıma galib geldi.


Yaklaşık 1 aydır ilçe ve ulusal basının gündeminde Ecrin bebek olayı tartışılmakta ilçemiz hakkında kamu oyunda olumsuz bir hava estirilmekte veya çalışılmakta.

 

"Ve lâ teziru vâziratun vizra uhrâ" Hiçbir günahkâr başkasının günahını yüklenmez” Kur’ân’ın emridir. (En’am Suresi: 164; İsra Suresi: 15) bu emire rağmen bu konuda bütün ilçeyi kem gözle görmek zulmün tamda kendisidir.

 

Bu konularda hislerimizle değil aklımızla hareket etmeli konuya his penceresinden değil akıl penceresinden bakmalıyız. Unutmayalım ki hakim hükmü, hükümlü kişiye verir verilen hükmün veya cezanın ne ailesine nede akrabalarına ne kavmini ilçesini için bir kısıtlaması yaptırımı olmaz .

 

Aynen bu olay konusundada ilçenin kem,şüpheli olarak konumlandırılması his oluşturulması adaletli bir davranış değildir.


Sanal âlemde sosyal medyada yapılan bazı yorumlar ‘suçun şahsiliği prensibi’ni göz önüme almadan toptancı bir anlayışla herkesi suçlu ilan ediyor. Böyle bir anlayış zemin bulur ve suçu işleyenlerle beraber, onların eşi ve dostu,ilçesi de suçlu ilan edilirse  çok yanlış yapılmış olur.

 


Bir cani yüzünden 99 masum feda edilemeyeceği gibi, bu olay da ilçenin töhmet altında bırakılması mümķün değildir. Nasıl ki alemin nuru efendimiz Hz. Muhammet s.a.v arap kavminden se ebu cehil' de aynı kavimden di. İşte biri nur biri çukur aynı kavimden tercih sizin istediğinizi seçin .

 

Aynen bu konu ilçemiz içinde geçerli bu konuda bütün ilçe halkının cani gibi gösterilmeye çalışılması zulmün en üst âlâ noktasıdır . İlçeye giydirilmeye çalışılan bu kirli elbiseyi bu ilçe halkı hak etmiyor. Artık rahat bırakalım masumlar olan veya olmayan kabirlerinde rahat uyusunlar.


Nur görmek isteyenler nuruna çukur görmek isteyenlerde kendi çukurlarına baksınlar.


Saygılarımla.

Kaynak: (KH) - KaradenizHaber Editör: Karadeniz Haber
Etiketler: BEBEK....,
Yorumlar
Haber Yazılımı