Haber Detayı
03 Eylül 2018 - Pazartesi 13:59
 
BAYBURTSPOR ZAMAN KAZANDI
Abdullah GÜLER yazdı...
SPOR Haberi
BAYBURTSPOR ZAMAN KAZANDI

2018-2019 sezonunu 3 puanla açan Bayburtsporumuz bugünki maçla birlikde ekstradan 1 haftalık kampıda yapmış gibi oldu.Sezona geç katılma psikolojisini üzerinden atmak için önemli olan maçlardan biri kayıpsız geçildi.Takım olma yolundaki zamanla yarış bu galibiyetle iyice yerine oturmuş olacaktır.Oyuncuların birbirini tanıması,Bülent Hocanın eldeki malzemeyi görmesi açısından çok iyi bir müsabaka izledik diyebiliriz.

 


Takıma sonradan katılan Haydar Deniz ve İsmet Kavuştu sadece 3 idmanla takıma adapte olması ise ayrıca sevindiriciydi.Sakatlıkdan yeni kurtulan Emre Hasan Balcı'nın performansı ise takdire şayandı.Eren Açıkgöz'ün rakip savunmayı yorması,zorlaması,sıkıntıya sokmasının yanı sıra bu performansını golle süslemeside takım için sevindirici görüntülerdi.Kalecimiz Alişan Şeker kendine fazla iş düşmemesine rağmen kalede güven veren bir görüntü oluşturdu. İlk 40 dakika Bayburtspor bu performanslarla birlikde takım olarak rakip karşısında üstün bir futbol sergileyerek beğeni topladı.

 


Maçın 2.devresinde roller değişti ve rakip 1461 Trabzonspor'un hocası yaptığı hamleler ile ve takımının genç oyunculardan kurulu olmasından dolayı üstünlüğü ele geçirdi.Pozisyonlar üreterek ev sahibi ekibine sıkıntılı dakikalar yaşattı.İkinci yarı gol bulmaları an meselesi idi.Hele 50.dakika ve 75.dakika arası Bayburtsporumuz tamamen takım olarak oyundan düştü.Hocamızın hamlesi gecikmeli olarak gerçekleşsede fayda getirmedi.

 

Kaptan Ali Kemal'in maç başından beri anlamsız geri pasları son saniyeye kadar devam ederken az kalsın golü de ağlarımızda görmemizede sebep oluyordu.Selçuk Kaban'da yorulup oyundan kopunca topu rakip sahaya bir türlü taşıyamadık.Neyseki mücadeleci bir defans ile bu açıklar kapatıldı.

 


Yönetim kurulumuz, teknik heyet ve futbolcu kardeşlerimizi sezon açılışında almış oldukları bu anlamlı galibiyetten dolayı canı gönülden tebrik ediyorum...

 


Rakip Analizi:


Tamamı genç oyunculardan oluşan 1461 Trabzonspor takımı performansını 90 dakikaya yaymasını bilen bir oyun ortaya koydular.
Düşünün En yaşlı oyuncusu; 1996 doğumlu ve oda kalecileriydi. İstikbal vaaden bir futbol takımı görüntüsü verdiler.Şehirlerinin neden futbolcu fabrikası olduklarına bir kez daha şahit olduk.


Gelecek Hafta:


Haftaya rakibimiz bu yıl BAL’dan çıkan Ordu temsilcisi Fatsa Belediyespor.Sıfırdan kadro kurdular ve 2.lig ve 3.lig den önemli isimleri bünyelerine kattılar.Rakibimizi en iyi şekilde analiz edip puan yada puanlarla dönmek ümidiyle.


Saygılarımla

Kaynak: (KH) - KaradenizHaber Editör: Karadeniz Haber
Etiketler: BAYBURTSPOR, ZAMAN, KAZANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı