Haber Detayı
18 Temmuz 2019 - Perşembe 12:14
 
BAŞKAN ALİ SÜLÜK GAZETECİLERLE YEMEKTE BULUŞTU
BAŞKAN ALİ SÜLÜK GAZETECİLERLE YEMEKTE BULUŞTU
ÇORUM Haberi
BAŞKAN ALİ SÜLÜK GAZETECİLERLE YEMEKTE BULUŞTU

Belediye Başkanı Ali Sülük, Başkan Yardımcısı İsmail Suakıtıcı ve Belediye Meclis Üyeleri Atatürk Orman Çiftliğinde yemekli basın toplantısı düzenledi. Karşılıklı sohbet havasında gerçekleşen toplantıda Başkan Ali Sülük üç buçuk aylık icraatlar ve İskilip’e çağ atlatacak projelerini anlattı.

 

GES’TE SONA DOĞRU

Başkan Ali Sülük Güneş Enerjisi Santrali Projesinde önemli aşama kaydettiklerini, elektrik üretimi ile birlikte maddi olarak kayda değer ölçüde belediyeye katkısı olacağını belirtti.

 

 

OKA PROJELERİ

 Başkan Ali Sülük, Orta Karadeniz Kalkınma ajansının projeleri ile İskilip’in daha da güzelleşeceğini, OKA’nın güdümlü projelerinden yararlanmak için çalışma içerisinde  olduklarını belirtti.

 

BÜROKRATLARA DESTEK ÇAĞRISI

Belediye Başkanı Ali Sülük OKA projeleri ve diğer projeler için İller Bankası ile temas halinde olduklarını, bu bağlamda İskilipli bürokratlardan destek beklediklerini söyledi.

 

KARDEŞ BELEDİYELER ÖN PROTOKOLÜ

İskilip belediyesi ile Romanya Roşiori De Vede belediyeleri arasında imzalanan Kardeş Belediyeler Ön Protokolü ve kardeş Belediyeler ilanı ile birlikte; Başkan Ali Sülük, İskilip olarak Avrupa Birliği fonlarından yararlanma, karşılıklı turistik geziler ve müteşebbislere ticari faaliyet alanı açılması gibi İskilip’e kazanç getirecek pek çok kapının açılacağından bahsetti.

 

 

TARİHİ BİNALARIN RESTORASYONU VE TURİZME AÇILMASI

Başkan Ali Sülük, bazı tarihi binaları kiralama yolu ile konaklama hizmetine açacaklarını, OKA ve TKDK projeleri ile eski binaları restore etmeyi planladıklarını belirtti.

 

FESTİVALDE ALİ KINIK SAHNE ALACAK

İskilip Belediyesinin 13-14 Ağustos Tarihinde düzenleyeceği festivalde güreş başta olmak üzere çok farklı etkinliklerin düzenleneceğini kaydeden Başkan Ali Sülük, ünlü sanatçı Ali Kınık’ın festivalde sahne alacağını belirtti.

 

SPOR KULÜPLERİNE KAYNAK İMKANI

Başkan Ali Sülük, güreş başta olmak üzere ilçede faaliyet gösteren spor kulüplerine sürekli maddi kazanç sağlamak amaçlı, bazı otopark ve caddelere cüzi miktarda park etme ücreti almayı düşündüklerini söyledi. Belediye Başkanı Bu bağlamda gazetecilerden sosyal medya üzerinden anket çalışması yapmalarını isteyerek, düşünülen uygulamanın halk tarafından nasıl karşılandığını, vatandaşla birlikte karar vermek istediklerini belirtti.

 

GAZETECİLERE TEŞEKKÜR

Başkan Ali Sülük toplantıya katılım sağlayan gazetecilere bu tür toplantıların sürekli devam edeceğini belirterek, katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Kaynak: (KH) - KaradenizHaber Editör: Karadeniz Haber
Etiketler: BAŞKAN, ALİ, SÜLÜK, GAZETECİLERLE, YEMEKTE, BULUŞTU,
Yorumlar
Haber Yazılımı