Haber Detayı
20 Aralık 2018 - Perşembe 16:52
 
BAŞARIMIZA GÖLGE DÜŞÜRMEK İSTEYENLER VAR...
Abdullah GÜLER yazdı...
BAYBURT Haberi
BAŞARIMIZA GÖLGE DÜŞÜRMEK İSTEYENLER VAR...

Ligin ilk yarısı geride kaldı. Çok şükür kazasız belasız ve yenilgisiz bir performansla kapattık. Bu gurur tablosu tarihimize altın harflerle yazıldı. Bu sevinç ise tarif edilemez güzellikte. Yalnız şu durumu da eklemek de fayda olacağını düşünüyorum. Asıl önemli olan sezon sonunun böyle olmasıdır.

Bu yılki başarının nasıl geldiği noktasında çok iyi tecrübelerim oldu. İllaki herkesin de bu konuda tecrübeleri olmuştur. Bu birikimleri en iyi şekilde kulüp yönetim anlayışımıza kazımalıyız. Çünkü paradan önemli olan şeylerin varlığını bu yıl damarlarımıza kadar htik. Geçen yıllarda olmayan ama bul yıl olan neydi ?  diye sorarsanız ilk olarak ‘ Takım Ruhu’ derim. Karakterlik, fedakârlık, mütevazilik  ve kendini adamışlık.

Şunu çok iyi öğrendik ki başarı her zaman takımca kazanılan bir şeymiş.

Anekdot

Twente-Fenerbahçe maçı Cristian Semih’e topu yakalayamadı diye el kol hareketi yapıyor, sonra oyun içerisinde yan yana gelirken itişmeye başlıyorlar. Ardından Guiza oyundan çıkarken antrenör ’ e tavır yapıyor. Düşünün bunlar aynı takımın parçası. Maaşlar süper, yaşam şartları mükemmel ama arkadaşlıkları böyle.

Fenerbahçe taraftarı o sezon şampiyonluğu son maç da  kaçırdım zannediyor.

 Bence bu örneği  iyi süzmek gerekiyor ! Şampiyonluklar son Düzcespor maçında kaçmıyormuş

 Transfer

Her zaman  dediğim bir söz vardır ‘ Kazanan bir takıma asla dokunma’

Evet çok iyi bir takımımız var ama eksiğimizi görmezden gelemeyiz. Tabiki işler iyi giderken başka seçenek bulmak istemeyiz ama risk analizi yapmadan sezonu bitiremeyeceğimizi herkes biliyordur. Takımın transfere ihtiyacı vardır. En önemlisi ise kanat ve forvet arkası eksikliğimizdir. Bu mevkilere alınacak oyuncuların ise gol atabilen, asist katkısı yapan ve takımı organize edebilen oyuncu kalitesinde olması gerekiyor. İşimizi şansa bırakmadan nokta atışı yapmalıyız. İllaki sayı belirtmek gerekirse de  transfer sayısı  4 ü geçmemeli derim.

BAŞARIMIZA GÖLGE DÜŞÜRMEK İSTEYENLER VAR

Geçen gün Kocaeli yerel basınından bir arkadaş şöyle bir başlık atmış. ‘ Bari bu kenti, Bayburt’a karşı ezdirmeyin ‘ Bayburtspor’a değil, Bayburt’ a demiş. Sonra eklemiş Türkiye’ nin en büyük sanayi kenti, yok en büyük vs. uzatmış. Aslında küçük bir şehir takımının büyük işler yaptığını yazma nezekati gösteremediğinden olsa gerek dolaylı yollardan bizi övdüğünü anlatmak istemiş.

 Arkadaşa önerim şudur ki sen 17 maçlık Bayburt un başarısına gölge düşürmek yerine;  yeni stadyum yapılmış köklü kulübü borç batağına sokanları kaleme al. Açık açık siyasetten torpil istemek yerine tamamı Kocaeli  kökenli olup zor şartlara rağmen sahada mücadele eden oyuncularının başarısını yaz. Kocaelispor’ un tarihine diyecek lafım yok lakin böyle ucuz ithamlarla bu saygılarını kaybedeceklerini düşünüyorum.

Küçük-Büyük çap ile olmaz. Evet şehrimizin nufüsu az olabilir fakat etkisini tüm ülkeye kanıtlamış bir 3. lig takımıdır Bayburtspor. Bak şuan bile şehri değilde sadece takımını yani Bayburtspor'u diyorum.

Kaynak: (KH) - KaradenizHaber Editör: Karadeniz Haber
Etiketler: BAŞARIMIZA, GÖLGE, DÜŞÜRMEK, İSTEYENLER, VAR...,
Yorumlar
Haber Yazılımı