Haber Detayı
18 Mayıs 2020 - Pazartesi 03:52 Bu haber 2937 kez okundu
 
BAFRA HALKINDAN İSYAN
Samsunun Bafra ilçesinde katı atık bertaraf sisteminden etrafa yayılan pis koku vatandaşları çileden çıkardı. İlçede yaşayanlar günlerdir devam eden bu durum için Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'i duyarsız olmakla suçladı.
SAMSUN Haberi
BAFRA HALKINDAN İSYAN

Aynı durum 1980'lı yıllarda da gündeme gelmişti. Dönemin Belediye Başkanı Merhum Hasan Aslan Bafra tarihinin en büyük yatırımını alt yapıya yapmış tamamen tıkandığı için farelerin hareketleriyle çalışan  kanalizasyon şebekesini yenilemiş ve arıtma tesisi kurmuştu. Şehirde yayılan koku sona ermişti.

23 yıl sonra ise yine dönemin Bafra ve Samsun Büyükşehir eski belediye başkanı Zihni Şahin 2018 yılında ekonomik ömrünü tamamlayan katı atık arıtma tesisini 8.5 milyon TL bedelle revize ederek çalışır hale getirmiş eş zamanlı olarak Kızılırmak sedde projesinin iki etabını tamamlayarak pis kokunun önüne geçmişti.

Yaklaşık 25 yıl sonra Bafra  yeniden pis(B. K) kokmaya başladı. Vatandaşlar arıtma tesisinin masrafları nedeniyle çalıştırılmadığını yada yetersiz kapasite ile çalıştırıldığını düşünüyor.

Konuyla ilgili gelen yorumlardan birini paylaşarak durumun vahametini ve vatandaşın tepkisini ortaya koyuyoruz:

Selamun aleyküm, bafra da kac gündür aşırı pis koku var cam açamıyoruz evde yandık resmen , bu konuyu dile getirir misiniz  dayanamıyoruz kokuya.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAFRA, HALKINDAN, İSYAN,
Yorumlar
Haber Yazılımı