Haber Detayı
11 Kasım 2019 - Pazartesi 17:28
 
ATATÜRK’Ü SEVMEK YA DA SEVMEMEK
Devletimizin kurucusu ve milletimizin zor günlerinde peşinden koştuğu Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün bu yıl 81. Ölüm yıldönümünü kutladık.
GÜNDEM Haberi
ATATÜRK’Ü SEVMEK YA DA SEVMEMEK

 Ülkemizin genel durumunu biraz iyi anlatabilmek için yıllar önce duyduğum bir sözü aktarmak istiyorum: 
  ‘Türkiye’de rahat yaşamak istiyorsanız, ya aşırı derecede Atatürkçü olacaksınız ya da aşırı derecede Atatürk’e düşman olacaksınız.’ 
  İşte söz konusu Atatürk olunca onu seven veya sevmeyenler göz atınca ve onların medyanın en önünde verdikleri nutukları görünce bu sözün ne kadar doğru olduğunu anlıyorum. 
  Hâlbuki yapılması gereken geçmiş bir dönemi o günün şartlarıyla değerlendirmek ve eğer beğenilmeyen bir durum varsa, onu düzeltmek için çaba sarf etmektir. 
  Mesela; eğer geri kalmışlığımı veya kalkınma yolundaki tembelliğimiz sorun yapılıyorsa bunun Atatürk’le ilgisi nerededir? 
  Gençliğimiz, her gün büyük bir yozlaşma yaşıyorsa bunun için bugün ne yapılması lazımdır? 
  Ha keza, eğer ülkemizde ‘Deizm, Ateizm’ gibi farklı inanışlar gün geçtikçe çoğalıyorsa bunun önüne geçmek için hangi çalışmanın içine girmemiz gerekmektedir? 
  Bu ve bunlar gibi bir çok meseleyi sadece konuşarak veya hakaret ederek çözme şansımız var mı? 
  Atatürk ve silah arkadaşları, o günün şartlarına canını yok saymış, milletinin bağımsızlığı için gecesini gündüzüne katmış ve bugün ayakta kalma çabası veren bir devletin temellerini atmıştır. 
  Bunu kabul etmeyen veya milletin istikbalini daha çok düşünen kesimlerin de önce canını ortaya koyması, sonra milleti için üretmesi ve en sonunda ucunda ölüm dahi olsa inandığı yolda ilerlemesi gerekemez mi?
   Eğer tüm bu söylediklerimizi yapmaya güçleri yoksa yüz yıl önce ölmüş ve ömrünü milletine vakfetmiş bir insanın ardından hakaret etmenin bir anlamı da yoktur. 
  Onu, silah arkadaşlarını (silah arkadaşları topyekûn Türk milletidir) Sevmeyebilirsiniz. Onu sadece paranın üzerinde görünce gözlerinizin için gülebilir. Fakat ne olursa olsun bu millete önderlik yapmış bir kahramana saygı duymak zorundasınız! 
  ‘Yunan kazansaydı’ bugün Irak veya herhangi işgal edilmiş bir ülkenin başına gelenler o gün bizim başımıza gelirdi…
  Yüce Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının ruhu şad olsun. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ATATÜRK’Ü, SEVMEK, YA, DA, SEVMEMEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı