Haber Detayı
09 Şubat 2019 - Cumartesi 20:33
 
ARTIK SABRIMIZ DOLDU TAŞTI
CUMHURBAŞKANINDAN KENTSEL DÖNÜŞÜM MESAJI
SİYASET Haberi
ARTIK SABRIMIZ DOLDU TAŞTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçim çalışmaları kapsamında Aydın'a geldi.

Burada Kent Meydanı'nda halka seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP'yi ve ittifak yapan partileri eleştirip

"Ey CHP'ye gönül vermiş kardeşlerim, Kandil'deki teröristlerden icazet alan kişilere dersini vermeyecek misin? Terör örgütleriyle kol kola giren bu parti artık Gazi Mustafa Kemal'in partisi değildir.

Bu parti artık Menderes'in il başkanı olduğu, milletvekili olduğu parti hiç değildir.

Bu parti artık sadece Kılıçdaroğlu'nun ve avanesinin partisidir.

Ey bu ittifakta yer alan diğer partilere gönül vermiş kardeşlerim, size kendi dünyanıza taban tabana zıt görüşteki adaylara oy vermeye zorlayanlara 31 Mart'ta dersini vermeyecek misiniz?

Size dayatılan adayları içinize sindiremediğinizi biliyorum. O yüzden gelen iki çıfıt çarşısı (türlü şeylerin karmakarışık bir durumda bulunduğu yer) ittifakına dersini verin" dedi.

 

Yerel seçimler öncesinde çalışmalarını sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın'da miting yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gelişinden önce Aydın'da, hem AK Parti hem de MHP'nin il başkanları halka seslendi. İl başkanları Cumhur İttifakı'nın başarılı olacağını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşacağı meydanın çevresine 'Kazanan Aydın olacak', 'Sözünüz sözümüz, sevdanız sevdamız, davanız davamızdır'

'Sen yürüyeceksin, Aydın yürüyecek arkandan', 'Beka için milli karar, cumhur için istikrar' pankartları asıldı.

Uçakla geldiği İzmir'den helikopterle Aydın'a geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşma yapacağı Kent Meydanı'na geçti.

"Milyonların umut ışığı, mazlumlara yoldaş olan Recep Tayyip Erdoğan" sözleriyle anons edilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasına, "Burası Aydın, efeler yurdu, eğmedi başını dağ gibi durdu, söz benimdir dedi, mührünü vurdu.

Yürü Menderesim devran senindir. Okunan ezanlar senin sesindir. Aydın, efeler diyarı Aydın, seni yürekten selamlıyorum Aydın" sözleriyle başladı.

"Aydın'ın koca yürekli efeleri" diye seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "1950 yılında milli iradeye, geleceklerine sahip çıkmıştır Aydın. Bugün bir kez daha istikbaline sahip çıktığını gösteriyor.

Helikopterden buraya kadar yolun sağındaki solundaki coşkuyu ben de saygıyla anıyorum. Şimdiden 31 Mart'ı görüyorum. Bu meydanda Türkiye ruhu var, medeniyetimizin kökleri var. Aydın'ın sadece erkekleri değil hanımları da efedir ha hanımları da.

Anadolu'da varlığımızın sembol şehri Aydın, kuruluşun şehri Aydın, Menderes'in şehri Aydın, inşallah 31 Mart'ta Cumhur İttifakının yanında olacaktır. 31 Mart'ta da şehircilik anlamında ufkunu geliştirecektir. Geçmişte Menderes'in yanında olan Aydın inşallah bugün de ülkemizin beka mücadelesinde yanımızda yer alacaktır" dedi.

Kaynak: (KH) - KaradenizHaber Editör: Karadeniz Haber
Etiketler: ARTIK, SABRIMIZ, DOLDU, TAŞTI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı