Haber Detayı
13 Mayıs 2019 - Pazartesi 01:26
 
Android Q ile telefonlarda neler değişecek?
Android Q ile telefonlarda neler değişecek?
TEKNOLOJİ Haberi
Android Q ile telefonlarda neler değişecek?

Telefonlarda Android Q dönemi resmen başlıyor! Bakın telefonunuzda neler değişecek neler?

Android Q, büyük ölçüde gizliliğe odaklanıyor ve Android sahiplerine hangi verileri paylaştıkları konusunda daha hassas bir kontrol sağlıyor. Hangi bilgi uygulamalarının isteyebileceği konusunda daha katı sınırlar oluşturuyor.

Android Q'da oynayan canlı görüntülerin alt yazıları otomatik olarak görüntülenecek; bunun için ayrıca bir uygulama indirmenize gerek kalmayacak.

Canlı Altyazıları açıp kapatmak için yapmanız gereken de oldukça basit: Ses açıp kapama tuşunun hemen altındaki ilgili simgeye dokunun!

En sevdiğimiz yeni özelliklerden biri de Android Pie'da aşina olduğumuz geri bırakma düğmesinin artık olmaması. Geri gitmek için ekranda parmağınızı sola veya sağa kaydırabilirsiniz.

Yukarı kaydırıp aşağıdan tutarsanız, açık uygulamaları değiştirebilirsiniz.

Gece Modu'nu aktif hale getirmek için hızlı erişim kontrollerinde Battery Saver seçeneğine dokunmanız yeterli.

Telefonunuzun şarjı azaldığında, hatta kritik eşiğe geldiğinde cihaz otomatik olarak batarya koruma moduna geçer. Hangi oranda bu moda geçileceğini de siz belirliyorsunuz.

Android Q ile birlikte sessiz bildirim simgelerini de ortadan kaldırabiliyorsunuz.

Android Pie'den farklı olarak, Android Q'da bir bildirimi kapatmak için sola kaydırmanız ve ardından zil sesine dokunmanız gerekiyor.

Güç tuşuna basılı tuttuğunuzda ya da ekran görüntüsü almak istediğinizde telefonunuzun sol kısmında bu ekran karşınıza çıkıyor.

Bir uygulamayı, en üste sürükleyerek ana ekrandan kaldırabilirsiniz. Android Q'da farklı olarak ekranın altında bu işlemi geri almak isteyip istemediğinizi soran bir mesaj beliriyor.

Kaynak: (KH) - KaradenizHaber Editör: Karadeniz Haber
Etiketler: Android, Q, ile, telefonlarda, neler, değişecek?,
Yorumlar
Haber Yazılımı