Haber Detayı
15 Mayıs 2018 - Salı 13:14
 
Ak Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı ÇAPOĞLU’ndan Kudüs tepkisi
Ak Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı ÇAPOĞLU’ndan Kudüs tepkisi
SAMSUN Haberi
Ak Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı ÇAPOĞLU’ndan Kudüs tepkisi

Dünyanın gözleri önünde terör devleti İsrail'in Gazze'de yaptığı katliama bir tepki de Ak Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Ömer ÇAPOĞLU’ndan geldi.

 

AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Ömer ÇAPOĞLU yaptığı açıklamada Kudüs ve Filistin asla sahipsiz değildir ifadelerini kullandı.

 

AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Ömer ÇAPOĞLU, konuşmasını şöyle sürdürdü :

“ Kudüs, Mirac Mucizesi’nin şahididir. Kudüs, Müslümanların ilk kıblesidir. Kudüs, Hz.Muhammed (S.A.V.)’in ziyaretini tavsiye ettiği üç mescidden (Mescid-i Haram, Mescid-i Nebevi ve Mescid-i Aksa) Mescid-i Aksa’nın bulunduğu şehirdir. Kudüs, Filistin Devleti’nin başkentidir. Kudüs, Müslümanların şanlı tarihinin şahididir. Kudüs, üç ilahi dinin de değer verdiği kutlu şehirdir. Kudüs Müslümanların kırmızı çizgisi,insanlığın kadim silüeti, bağımsız Filistin Devleti'nin başkentidir. Filistin asla sahipsiz ve yalnız değildir. “ dedi.

 

ÇAPOĞLU :FİLİSTİN’Lİ KARDEŞLERİMİZE ALLAH’TAN RAHMET DİLİYORUM.

 

AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Ömer ÇAPOĞLU konuşmasını şöyle tamamladı.

 “Dün çıkan olaylarda, İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu hayatını kaybeden 52 Filistin’li ve 2.500 ün üstünde yaralanan Filistinli kardeşlerimiz  için, Allah’tan rahmet ve Yaralılara acil şifalar diliyorum.Ve bu vahşi katliamlardan dolayı önce İsrail’i sonra hukuksuz kararlar alıp bu ölümlere neden olan ABD yönetimini kınıyorum. “ ifadelerini kullandı.

Kaynak: (KH) - KaradenizHaber Editör: Karadeniz Haber
Etiketler: Ak, Parti, Samsun, Milletvekili, Aday, Adayı, ÇAPOĞLU’ndan, Kudüs, tepkisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı