Haber Detayı
30 Nisan 2018 - Pazartesi 17:25
 
3.LİGE HOŞGELDİN ARTVİN HOPA
3.LİGE HOŞGELDİN ARTVİN HOPA
SPOR Haberi
3.LİGE HOŞGELDİN ARTVİN HOPA

3.LİGE HOŞGELDİN ARTVİN HOPA

 

Bu sabah itibariyle Sivas şehri maçın havasına taraftardan çok girdi. Sabah 07 itibariyle şehre ulaşan Ağrı spor ve Artvin Hopa spor taraftarları onlarca araçlarla Sivas şehrine akın etti.

 

Cumartesi günü itibariyle şehre akın akın gelen taraftaralar yüzlerce araçlarla maçın oynanacağı şehre akın ettiler.. Sabah saatlerinde Sivas şehrine ulaşan Ağrı ve Artvin Hopa spor taraftarlar şehrin özeline ait tarihimizle alakalı özel yerleri geze fırsatı buldu.

 

Binlerce Artvin ve Ağrı taraftarlarını şehrin her tarafında görmek mümkündü, takımlarına ait forma ve atkılarla Sivas şehrine akın eden taraftarlar birbiriyle fotoğraflar çektirdiler ve birbirlerine başarılar dilediler.

 

Müsabakaya daha fazla ilgi gösteren taraf Artvin Hopa spor tarafı gelen taraftarlarıyla belli ettiler. Yetkililerden aldığımız bilgiye göre 58 otobüs,80 küçük minibüs ve 500 kadar özel araçla karşılaşmanın oynanacağı Sivas şehrine gelen Hopa spor taraftarları şehirde esnafında yüzünü güldürdü. Hemen hemen her araçta  kadınların çoğunlukta olması Hopa’nın erkeği kadını bir olarak şampiyonluk konusunda bir olduğunun göstergesiydi…

 

Gelelim maçın detaylarına…

Maçın başlangıç vuruşuyla he iki takımın maçı kendi sahalarında kabul edip mümkün olduğunca en az hatayı yapıp 3.lig biletini almak için mücadele edeceğini belli etti ve ilk yarı böyle tamamlandı.

 

İkinci yarı başladığında farklı taktiklerle her iki takımın mücadele edeceğini beklenirken yine defansif futbol oyunu öne çıkartılıp rakibin hata yapmasının beklendiği ve buna göre taktiklerin denendiği bir ikinci yarıyı izledik. Artvin Hopa spor  teknik yönetiminin yapmış olduğu oyucu değişikleri başta ben olmak üzere herkes tarafından eleştirilirken maçın sonucu sebebiyle İbrahim Hoca sert eleştirilerden kurtarmış oldu.

 

Son 20 dakikaya gelinirken 3 oyuncu değişikliğini de yapmış olan Artvin Hopa sporlu oyuncuların yorgunluğu gözden kaçmadı fakat her ne kadar yorgun olursa olsunlar Ağrı sporun tecrübeli futbolcularının tehlikeli ataklarına karşı sağlam durabildiler.

 

Artvin Hopa sporda bugün her türlü takdiri hak eden Barış ve geçen hafta çok eleştiri alan kalecileri Sertaç oldu. Sakatlanmasına rağmen sahada oyuna devam eden Barış bütün bir şehrin sevgisini kazandı. Kaleci Sertaç Güzel ise yaptığı başarılı kurtarışlarla 3.lig kapısını Artvin şehrine hediye eden isimler oldular.

 

8 ile 10 bin arasında olduğu iddia edilen Artvin Hopalı seyirciler maçın bitiş düdüğüne kadar takımlarını desteklediler. İki haftadır açık tribünde oturmak zorunda kalan Hopalı seyirciler sıcağın ve yol yorgunluğuna bakmadan takımlarını bitiş düdüğüne kadar bir an bile susmadan desteklediler ve takımlarının başarısında büyük pay sağladılar.

 

Ağrı spor tecrübesiyle sahada çok iyi oyun sergilediler fakat sonuca ulaşmada eksik kaldılar, Ağrı şehrinden gelen taraftarlarının yoğun desteğine rağmen gol sevinci yaşamadılar ama 3.ligi hak eden takımlardan biri olduklarını oynadıkları futbolla belli ettiler.

 

Artvin tarafı bugün tribün üstünlüğünü de eline geçirerek 3.ligi daha fazla isteyen taraf olduğunu gösterdi. Sivas şehrinde herkesin beklentisinin aksine Ağrı ve Artvin Hopa taraftarlarının bir arada şehirde gezmeleri ve fotoğraflar çektirerek bir birbirlerine başarılar dilemeleri futbol açısından güzel görüntülerdi.

Ve gelelim maçın sonucuna…

3.lig serüvenini daha fazla hak eden taraf olan Artvin Hopaspor bugün uzatmalarda 2-0 önde tamamlayan karadeniz ekibi 1 sezonluk emeğinin karşılığını almış oldu. Play-off mücadelelerinde takımına sahip çıkan Artvin ili bu maçta da takımının yanında olarak başarıya kavuşmasını sağladı. Takım  90 dakika boyunca mücadele etti ve uzatmalarda öne geçmeyi başardı ve 3.lib biletini aldı.

 

Yazıma son verirken Artvin Hopa spor başkanı Mubin Çakmak ve ekibini tebrik ediyorum, her ne kadar eleştirsem de Teknik heyetin başındaki İbrahim Baş ve yardımcılarını, futbolcuları, masör Kara’yı ve yağmur çamur demeden takımı yalnız bırakmayan vefakar taraftarı tebrik etmek istiyorum.

 

Bugün maç için Alanya’dan 11 saat yol gelen Tolga, Ankara’dan kalkıp maça giden Tanil, İstanbul’dan Özkan ve Hopa’dan her daim Hopa spor için göreve hazır olan Mutlu,  Hüsnü,  Ayhan, Osman, Hakan, Tahsin, Mustafa, Volkan, Kaan ,Makar oğlu Gökmen ve patron Cem gibi isimler takdiri hak ettiler…

 

Şehrin Azizleri ve Denizin Asileri adlı taraftar gruplarını alkışlamadan geçemeyeceğim…Bu çocuklar bu takımı 3.lige çıkardılar…

Bu isimleri neden yazdınız diyebilirsiniz ama eğer yazmazsam hak yemiş olurdum. Bugün takım 3.lige çıkmasına bir maç kala tribünlerde fotoğraf çektirenler ortada yok iken ve bu takım amatör kümedeyken bile takımın her an yanında olan bu kişileri yazmadan geçemeyeceğim.

 

Ağrı spor’lu kardeşlerime önümüzdeki sezonda başarılar diliyorum ve en kısa zamanda olamaları gereken yer 3.ligde olmaları yolunda başarılar diliyorum…

 

KÜÇÜK ŞEHRİN BÜYÜK SEVDASI ARTVİN HOPA SPOR…

 

 

 

Kaynak: (KH) - KaradenizHaber Editör: Karadeniz Haber
Etiketler: 3.LİGE, HOŞGELDİN, ARTVİN, HOPA,
Yorumlar
Haber Yazılımı